Cena tabletek Cilest w aptekach Internetowych
(kliknij poniżej aby sprawdzić):

euroclinix

 

121doc

Cilest

W jaki sposób działają tabletki Cilest?

Cilest ma ponad 99% skuteczności w zapobieganiu ciąży, jest również stosowany do regulowania miesiączek i leczenia endometriozy. Jest to tabletka dwuskładnikowa, zawierająca Ethinylestradiolum 0,035 + Norgestimatum 0,250, tak więc jej działanie obejmuje kilka obszarów. Hormony w pigułkach zapobiegają ciąży, tłumiąc funkcje przysadki, co zatrzymuje rozwój i uwolnienie komórki jajowej w jajniku (owulacja). Progestagen również zapobiega przedostaniu się męskiego nasienia do jaja i zmianom w błonie śluzowej macicy. Cilest to:

  • Sprawdzony lek na endometriozę i inne uciążliwe symptomy przedmiesiączkowe (Endometrioza to bardzo powszechna choroba kobieca, która może nieść ze sobą wiele negatywnych skutków zarówno dla zdrowia, jak i codziennego funkcjonowania kobiety. Endometrioza w fazie początkowej objawia się   możliwymi  do rozpoznania zmianami wynikającymi z przerostu tkanek błony śluzowej macicy. Zmiany pojawiają się przede wszystkim w macicy, jajnikach oraz jajowodach.
 • Reguluje krwawienia miesiączkowe
 • Wygodny sposób antykoncepcji w postaci codziennej pigułki
 • Zażywane przez 21 dni, po których następuje 7-dniowa przerwa
 • Każda tabletka zawiera norgestymat 250mcg i etynyloestradiol 35mcg

 

Podobnie jak w przypadku większości tabletek antykoncepcyjnych Cilest należy przyjmować przez 21 dni, a przez kolejne 7 dni konieczna jest przerwa od przyjmowania leku

Kto może stosować tabletki antykoncepcyjne Cilest?

W celu natychmiastowej ochrony przed ciążą należy rozpocząć przyjmowanie tabletek Cilest pierwszego dnia krwawienia menstruacyjnego. Te pigułki przeznaczone są dla pełnoletnich kobiet, które nie są w ciąży, nie karmią piersią a poszukują leków o małej zawartości hormonów. Kto nie powinien przyjmować tabletek Cilest? Pacjentki które są w ciąży, bądź jest podejrzenie zajścia w ciąże, kobiety karmiące piersią a także kobiety

  • z arytmią lub innymi wadami serca
 • po przebytym nowotworze piersi
 • z nadciśnieniem tętniczym
 • chorujące na cukrzycę z powikłaniami
 • u których pojawiają się krwawienia o nieznanym pochodzeniu
 • regularnie palące papierosy

Tabletki antykoncepcyjne Cilest a efekty uboczne.

Objawy niepożądane  są zwykle łagodne i zazwyczaj mijają gdy tylko organizm przyzwyczai się do hormonów. Jeśli pojawią się zawroty głowy, wymioty, wahania wagi, tkliwość piersi lub inne niepokojące objawy, wówczas pacjentka niezwłocznie zaprzestać przyjmowania tabletek i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Tak jak inne leki hormonalne Cilest może wywoływać nieznaczny spadek libido, który ustępuje zwykle po kilku tygodniach. Leki antykoncepcyjne o niskiej zawartości hormonów nie powodują drastycznych zmian w masie ciała.

Jak kupić tabletki Cilest przez Internet?

Podstawą do wypisania recepty są informacje medyczne, podane podczas konsultacji na żywo. Jeżeli lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, tabletki zostaną dostarczone w przeciągu 24-48 godzin. Przyjmujemy płatności wszystkimi głównymi kartami płatniczymi.

Cilest ulotka pdf (kliknij w link poniżej)

cilest_ulotka

Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Cilest służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. Nasz serwis nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.

Cena tabletek Cilest w aptekach Internetowych (kliknij aby sprawdzić):

euroclinix

 

 

121doc