Pewna Apteka

Jak sprawdzić aptekę, zanim dokonasz zakupu leków przez Internet

Leki na receptę powinno zawsze kupować się w stacjonarnych aptekach po uprzedniej wizycie u lekarza wystawiającego receptę.

W niektórych krajach Unii Europejskiej istnieje jest możliwość legalnego pozyskania recepty drogą Internetową. Odbywa się to poprzez konsultację online, w trakcie której należy podać szczegółowy opis stanu swojego zdrowia, na podstawie którego lekarz podejmuje decyzję, czy należy wypisać receptę.

Tego rodzaju konsultacje stosuje się przeważnie dla leków powtarzających się i nie stwarzających dużego ryzyka dla zdrowia takich, jak środki na impotencję, antykoncepcję czy leki na schorzenia takie, jak astma, malaria lub trądzik.

Jeżeli zamierzasz zamówić leki przez Internet, koniecznie sprawdź dane kontaktowe – czy na stronie apteki jest podany jej fizyczny adres, czy jest ona zarejestrowana u regulatora w danym kraju.

Sprawdź opinie dotyczące apteki na popularnych portalach z opiniami.

 

Poniżej kilka przykładowych pewnych aptek Internetowych zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii, oferujących dostawę kurierem na obszarze całej Unii Europejskiej:

euroclinix

 

 

121doc