Choroby weneryczne

Objawy, przyczyny. Leki na choroby narządów płciowych.

Czym są choroby weneryczne

choroba-stiLekarze z niepokojem przyznają że  ostatnich latach choroby weneryczne występują w Europie znacznie częściej niż w ostatnim dziesięcioleciu, średnio każdego roku u 17 milionów osób zostaje po raz pierwszy zdiagnozowana choroba weneryczna. Nie każdy niestety zdaje sobie sprawę że stosunek seksualny bez użycia prezerwatywy wiąże się z ryzykiem zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową i to musi być tylko stosunek dopochwowy, dotyczy to zarówno seksu oralnego jak i analnego. Wiedza o chorobach wenerycznych jest często bardzo mała lub zerowa w wielu środowiskach, co zazwyczaj przyczynia się do nieleczenia stanów zakaźnych i zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się. Zarówno wśród młodzieży jak i dorosłych nadal  panuje mylne przekonanie na temat chorób wenerycznych, dlatego warto zaznajomić się z faktami oraz ryzykiem z nimi związanymi.

Rodzaje chorób wenerycznych

Przede wszystkim należy wiedzieć, że wyróżnia się trzy główne typy chorób przenoszonych drogą płciową: infekcje wirusowe (AIDS, opryszczka genitaliów, opryszczka wargowa, WZW (HBV, HCV), kłykciny kończyste, HTLV 1 i 2 ,HPV), bakteryjne( kiła, rzeżączka, chlamydiozy, wrzód weneryczny, czerwonka bakteryjna, ziarniniak pachwinowy) a także  pasożytnicze takie jak  rzęsistkowica, świerzb, wszawica łonowa, ameboza (a także zakażenia drożdzakowe narządów płciowych najczęściej wywoływane są przez grzyby Candida albicans, choć kandydozy zalicza się do chorób przenoszonych drogą płciową to zakażenie może być wywoływane także w inny sposób)  Bakteryjne zakażenia są przeważnie dość proste do wyleczenia. Do najczęściej spotykanych pasożytów przenoszonych przez stosunek należy rzęsistek pochwowy  który również jest stosunkowo łatwy w leczeniu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy że wirusowe zakażenia nie są w zupełności uleczalne i  bardzo często prowadzą do wielokrotnych ataków choroby przez lata. Najlepiej znanym  przykładem wirusowej choroby wenerycznej jest opryszczka narządów płciowych.
Leczenie chorób wenerycznych

Większość chorób  bakteryjnych przenoszonych drogą płciową jest stosunkowo łatwo wyleczyć odpowiednią dawką  dobranych przez lekarza antybiotyków. Wykwity skórne wywołane nieuleczalnymi wirusami wenerycznymi mogą być  również skutecznie zwalczane odpowiednimi środkami, a występowanie ognisk  zapalnych utrzymywane pod kontrolą. Aby otrzymać receptę na odpowiedni antybiotyk, wystarczy złożyć zamówienie wypełniając konsultację medyczną, która analizowana jest przez naszych lekarzy. Leki są dostępne są w naszym serwisie i można je kupić przez internet. W ramach składania zamówienia oferowana jest bezpłatna konsultacja, w wyniku której lekarz upewni się czy dany lek jest właściwy dla danej osoby. Można też wypełnić ankietę online, która jest całkowicie poufna. Jeżeli żadne przeciwwskazania nie zostaną

 

stwierdzone lekarz wypiszę receptę która zostanie zrealizowana w ciągu doby roboczej, zaś tabletki zostaną wysłane na wskazany przez pacjentkę adres. Jeżeli z jakiś powodów lekarz nie wystawi recepty pacjentka nie ponosi żadnych kosztów. Pamiętajmy, że niewyleczona chorobą można zarazić swojego partnera.

Co to są choroby narządów płciowych

Osoby dotknięte opryszczką narządów płciowych często czują się zawstydzone i zakłopotane podczas wizyty u lekarza o ile w ogóle do niej dojdzie, wstyd potrafi być tak silny, że osoby chore nie decydują się na lekarską interwencję. Pamiętamy, że infekcje narządów rozrodczych mogą przydarzyć się każdemu, ponieważ łatwo przenoszą się między partnerami seksualnymi, przez co właśnie takie dolegliwości jak opryszczka narządów płciowych, infekcje grzybiczne czy brodawki weneryczne są bardzo powszechne wśród aktywnych seksualnie kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Ryzyko wystąpienia chorób wenerycznych

Niestety większość z nie wie, że  niektóre z zakaźnych infekcji nie zawsze objawiają się w widocznej postaci – ok 80% osób cierpiących na opryszczkę narządów płciowych nie wie, że są nosicielami wirusa opryszczki a co za tym idzie mogą dalej zarażać chorobą swoich partnerów. Nasz serwis oferuje  skuteczne leczenie infekcji narządów płciowych wszystkim cierpiącym na nie pacjentom, dzięki konsultacjom online. Odpowiednie leki można nabyć w naszym serwisie internetowym po wypełnieniu formularza, który jest formą wywiadu lekarskiego lub podczas konsultacji online. Wszelkie przekazane przez zamawiającego informację są traktowane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Jeśli nie zostaną stwierdzone żadne przeciwwskazania lekarz wypisze receptę, która zostanie zrealizowana w akredytowanej aptece a zamówione leki powinny trafić do pacjentki w ciągu 1-2 dni roboczych.
Infekcje grzybicze dotykają większości kobiet w którymś momencie ich życia ale mogą również mogą wystąpić u mężczyzn. Infekcja grzybicza przekazywana jest poprzez stosunek seksualny, zaś jej objawy to  przede wszystkim opuchlizna, zaczerwienienie pochwy, sromu lub penisa, a także białe upławy o drobnoziarnistej  konsystencji. Przy opryszczce wystąpią natomiast bolące, czerwonawe pęcherze, jest więc stosunkowo łatwo rozróżnić te choroby.  Powszechna infekcja grzybicza  męskich i żeńskich narządów rodnych to drożdżyca – nie jest stosunkowo groźna, powinna być jednak bezwzględnie leczona. Opryszczka narządów płciowych również powinna być leczona, głównie przez swój bolący i uciążliwy charakter.

Zakażenia grzybami

Warto wiedzieć że zakażenia drożdżakowe narządów płciowych najczęściej wywoływane są przez grzyby Candida albicans. Kandydozy zalicza się do chorób przenoszonych drogą płciową, choć zakażenie może być wywoływane także w inny sposób (np. poprzez zażywanie antybiotyków, kontakt z bielizną lub ręcznikami osoby chorej).

W przypadku wystąpienia stanów zapalnych powodowanych przez drożdżaki należy zgłosić się do lekarza dermatologa, lub odbyć konsultacje online z jednym z naszych lekarzy.

Leczenie chorób narządów płciowych

Skuteczne leczenie obejmuje zwykle stosowanie doustnych oraz miejscowych leków przeciwgrzybiczych. Pamiętajmy,że niezwykle ważne jest równoległe leczenie partnerów – aby uniknąć wzajemnego zarażania i nawrotów choroby. Oczywiście lekarze przestrzegają, że zastosowane  terapie przeciwgrzybicze nie wystarczą, jeśli nie będziemy przestrzegali zasad profilaktyki. Pamiętajmy o tym, że grzybica atakuje zawsze w stanach obniżonej odporności organizmu, gdy zakłóceniu ulega naturalna flora bakteryjna (np. po zażywaniu antybiotyków). Zakażeniom sprzyja zarówno brak odpowiedniej higieny, jak i  nadmierna dbałość o nią.