(0)22 307 37 99 [email protected]

Leki na choroby weneryczne bez recepty

Lekarze z niepokojem przyznają że  ostatnich latach choroby weneryczne występują w Europie znacznie częściej niż w ostatnim dziesięcioleciu, średnio każdego roku u 17 milionów osób zostaje po raz pierwszy zdiagnozowana choroba weneryczna.

Nie każdy niestety zdaje sobie sprawę że stosunek seksualny bez użycia prezerwatywy wiąże się z ryzykiem zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową i to musi być tylko stosunek dopochwowy, dotyczy to zarówno seksu oralnego jak i analnego. Wiedza o chorobach wenerycznych jest często bardzo mała lub zerowa w wielu środowiskach, co zazwyczaj przyczynia się do nieleczenia stanów zakaźnych i zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się. Zarówno wśród młodzieży jak i dorosłych nadal  panuje mylne przekonanie na temat chorób wenerycznych, dlatego warto zaznajomić się z faktami oraz ryzykiem z nimi związanymi.

 

Rodzaje chorób wenerycznych

Przede wszystkim należy wiedzieć, że wyróżnia się trzy główne typy chorób przenoszonych drogą płciową: infekcje wirusowe (AIDS, opryszczka genitaliów, opryszczka wargowa, WZW (HBV, HCV), kłykciny kończyste, HTLV 1 i 2 ,HPV), bakteryjne (kiła, rzeżączka, chlamydia, wrzód weneryczny, bakteryjne zapalenie pochwy, czerwonka bakteryjna, ziarniniak pachwinowy, mykoplazma) a także  pasożytnicze takie jak rzęsistkowica, świerzb, wszawica łonowa, ameboza (a także zakażenia drożdzakowe narządów płciowych najczęściej wywoływane są przez grzyby Candida albicans, choć kandydozy zalicza się do chorób przenoszonych drogą płciową to zakażenie może być wywoływane także w inny sposób)  Bakteryjne zakażenia są przeważnie dość proste do wyleczenia. Do najczęściej spotykanych pasożytów przenoszonych przez stosunek należy rzęsistkowica, która również jest stosunkowo łatwy w leczeniu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy że wirusowe zakażenia nie są w zupełności uleczalne i  bardzo często prowadzą do wielokrotnych ataków choroby przez lata. Najlepiej znanym  przykładem wirusowej choroby wenerycznej jest opryszczka narządów płciowych.

 

Leczenie

 

Większość chorób  bakteryjnych przenoszonych drogą płciową jest stosunkowo łatwo wyleczyć odpowiednią dawką  dobranych przez lekarza antybiotyków. Wykwity skórne wywołane nieuleczalnymi wirusami wenerycznymi mogą być  również skutecznie zwalczane odpowiednimi środkami, a występowanie ognisk  zapalnych utrzymywane pod kontrolą. Aby otrzymać receptę na odpowiedni antybiotyk, wystarczy złożyć zamówienie wypełniając konsultację medyczną, która analizowana jest przez naszych lekarzy. Leki są dostępne są w naszym serwisie i można je kupić przez internet. W ramach składania zamówienia oferowana jest bezpłatna konsultacja, w wyniku której lekarz upewni się czy dany lek jest właściwy dla danej osoby. Można też wypełnić ankietę online, która jest całkowicie poufna. Jeżeli żadne przeciwwskazania nie zostaną

 

stwierdzone lekarz wypiszę receptę która zostanie zrealizowana w ciągu doby roboczej, zaś tabletki zostaną wysłane na wskazany przez pacjentkę adres. Jeżeli z jakiś powodów lekarz nie wystawi recepty pacjentka nie ponosi żadnych kosztów. Pamiętajmy, że niewyleczona chorobą można zarazić swojego partnera.