(0)22 307 37 99 [email protected]

Doksycyklina (Unidox Solutab)

 

Porównaj ceny w aptekach internetowych

 

 

 Doksycyklina (doxycyclinum) w Polsce pod nazwą Unidox Solutab – to antybiotyk używany do leczenia wielu bakteryjnych infekcji a także chorób wenerycznych.

Antybiotyk spowalnia namnażanie się bakterii i pasożytów w organizmie, co pozwala systemowi immunologicznemu skutecznie zwalczyć infekcję, chroni też zdrowe komórki przed zaatakowaniem.

Sprawdź inne leki

Jakie choroby leczy Doksycyklina?

  • chlamydię, chorobę której ofiarami  padają osoby w każdym wieku. Największą jednak liczbę zachorowań w ostatnich latach  obserwuje się u ludzi w wieku 15-25 lat. Młode kobiety są bardziej narażone na chlamydię ze względu na fakt, że ich mechanizmy obronne, chroniące przed kolonizacją Chlamydia trachomatis na poziomie szyjki macicy, nie są jeszcze w pełni rozwinięte, tak więc choroba  to jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet
  • nieswoiste zapalenie cewki  zwane też nierzeżączkowym zapaleniem cewki moczowej jest chorobą weneryczną, na którą narażeni są przede wszystkim mężczyźni, choć wystąpienie infekcji możliwe jest również u kobiet, tyle tylko że znacznie rzadziej. Najczęstszą przyczyną nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej jest chlamydioza – bakteryjna choroba przenoszona drogą płciową. Nieswoiste zapalenie cewki moczowej może mieć także związek z dużą aktywnością seksualną i brakiem odpowiednich zabezpieczeń (prezerwatyw). Zdiagnozowanie nieswoistego zapalenia cewki moczowej  może nie być oczywiste zwłaszcza u kobiet, ponieważ w ich przypadku infekcja przebiega  bardzo często bezobjawowo i bezboleśnie.
  • oraz ureaplasmę, którą wywołuje bardzo często występująca bakteria, która odpowiada za infekcję narządów płciowych. Chociaż ureaplasma urealyticum przenosi się głównie w trakcie stosunku seksualnego, często nie jest kwalifikowana jako choroba przenoszona drogą płciową, a jedynie infekcja bakteryjna. Jest bardzo zakaźna – może przenosić się także poprzez krew, ślinę, igły, a nawet powietrze, dlatego samo zabezpieczenie stosunku dopochwowego prezerwatywą nie jest wystarczające, seks oralny to również ryzyko zakażania. Po zarażeniu, wiele osób nie dostrzeże żadnych objawów i może w ogóle nie zdawać sobie sprawy z obecności infekcji, a ich aktywność seksualna może prowadzić do zarażania kolejnych partnerów.

Jak działa Doksycyklina

Antybakteryjne działanie doksycykliny  polega na zapobieganiu dalszemu rozwojowi bakterii i pasożytów w organizmie, poprzez uniemożliwianie im wytwarzania białka niezbędnego do przetrwania i rozmnażania się. Jeżeli bakterie nie mogą się rozmnażać, zostają z czasem zabijane przez naturalny układ odpornościowy człowieka.

Antybiotyk, a efekty uboczne

Doksycyklina jest bardzo skutecznym lekiem w niskiej dawce, więc zwykle dobrze tolerowana przez pacjentów i rzadko wywołuje działania niepożądane. Jeżeli efekty uboczne  już wystąpią, powinny być  delikatne i przejść szybko. Mogą to być mdłości, biegunka, wymioty, niestrawność, ból brzucha, utrata apetytu oraz trudności z przełykaniem. Jeżeli wystąpią poważniejsze lub przedłużające się skutki uboczne, zalecany jest kontakt z lekarzem.

Jak kupić Doksycyklinę przez internet

Tabletki zawierające doksycyklinę są dostępne wyłącznie na receptę. Po odbyciu bezpłatnej poufnej konsultacji online, lekarz na podstawie historii przebytych chorób i stanu zdrowia pacjentki upewni się, czy lek może być bezpiecznie stosowany. Przy braku przeciwwskazań wystawi receptę. Recepta zostanie zrealizowana w ciągu 1-2 dni roboczych.

Kup Doksycyklinę bez recepty

Podstawą do wypisania recepty są informacje medyczne, podane podczas konsultacji na żywo. Jeżeli lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, tabletki zostaną dostarczone w przeciągu 24-48 godzin.

Jak zakupić lek przez internet?

1

Wybierz odpowiedni lek 

Korzystając z naszego serwisu  dobierz leczenie odpowiadające twoim problemom medycznym 

2

Skonsultuj się z lekarzem online 

Lekarz uzyska podstawowe informacje na temat twojej historii medycznej

3

Lekarz wypisze receptę

Cały proces jest poufny i zajmuje zaledwie kilka minut

4

Dostarczymy lek do twojego domu

Apteka przekaże lek do ekspresowej wysyłki.

Cena tabletek Doksycykliny w aptekach internetowych z wysyłką 24 godziny w obszarze Uni Europejskiej