(0)22 307 37 99 [email protected]

Escapelle (Levonelle) bez recepty

Tabletka po stosunku

 

Porównaj ceny w aptekach internetowych

 

 

Najczęściej stosowaną metodą antykoncepcji po stosunku są preparaty hormonalne nazywane „pigułkami awaryjnymi”. Tabletka Levonelle służąca do antykoncepcji postkoitalnej. Pigułka zawiera aktywny składnik levonorgestrel, który jest syntetyczną pochodną progesteronu.  Kiedy zdarzy się antykoncepcyjna wpadka łatwo o panikę. Największą skuteczność uzyskamy przyjmując preparat do 72 godzin od niezabezpieczonego stosunku. Tabletka awaryjna zawiera substancję  która jest selektywnym modulatorem receptora progesteronu.

 

Nie do końca poznano mechanizm działania doraźnych tabletek antykoncepcyjnych, uważa się, że ich skuteczność wiąże się przede wszystkim z zapobieganiem owulacji i rozrostu błon śluzowych macicy. W trakcie normalnego cyklu menstruacyjnego dojrzewające jaja są uwalniane do jajników, co skutkuje zwiększonym wydzielaniem progesteronu i uniemożliwia uwalnianie kolejnych komórek jajowych. Selektywny modulator sprawia, że organizm otrzymuje sygnał, że owulacja już nastąpiła w związku z tym komórka jajowa nie jest uwalniana do jajników. Syntetyczny hormon zwiększa także lepkość śluzu w szyjce macicy, co powoduje, że plemniki napotykają na poważną przeszkodę w dotarciu do komórki jajowej.

Kto może stosować antykoncepcje awaryjną Escapelle (Levonelle) 

Antykoncepcje awaryjną przyjmuje się po niezabezpieczonym stosunku lub w razie niepowodzenia innej antykoncepcji. Działa do 72 godzin po niezabezpieczonym stosunku i jest przeznaczona dla kobiet, które ukończyły 18 rok życia. Jeśli już doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia i para chciałaby skorzystać z takiej formy antykoncepcji lekarze zalecają, zakupić ją natychmiast – w ciągu 24 godzin. Dzięki temu można wziąć pigułkę jak najszybciej po niezabezpieczonym stosunku.

Kto nie powinien stosować antykoncepcji awaryjnej Escapelle (Lenovelle)

Jeśli kobieta cierpi na poważne choroby wątroby lub stosuje zioła na bazie dziurawca, zastosowanie tabletki po może być niemożliwe. Jeśli pojawią się u pacjentki wymioty, wówczas powinna przyjąć kolejną tabletkę w ciągu trzech godzin. Wszelkie niepokojące objawy powinnaś bezwzględnie konsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Antykoncepcja awaryjna a skutki uboczne

Przyjęcie tak dużej dawki hormonów w jednorazowej dawce może spowodować niepożądane efekty uboczne, ale nie jest to regułą i nie wszystkie wymienione poniżej objawy muszą się pojawić: bóle głowy, bóle brzucha, nudności, wahania nastroju, zawroty głowy, wymioty,  bóle podczas okresu, bóle mięśni, pleców lub miednicy, ogólne zmęczenie, tkliwość piersi.

Antykoncepcja awaryjne – inne leki

EllaOne

 

 

Jak zakupić Escapelle przez internet?

1

Wybierz odpowiedni lek

Korzystając z naszego serwisu  dobierz leczenie odpowiadające twoim problemom medycznym

2

Skonsultuj się z lekarzem online

Lekarz uzyska podstawowe informacje na temat twojej historii medycznej

3

Lekarz wypisze receptę

Cały proces jest poufny i zajmuje zaledwie kilka minut

4

Dostarczymy lek do twojego domu

Apteka przekaże lek do ekspresowej wysyłki.

Cena Escapelle (Lenovelle) w aptekach internetowych

z wysyłką 24 godziny w obszarze Uni Europejskiej