Fluwastatyna pomaga leczyć wysoki cholesterol, który nie może być zredukowany wyłącznie dietą niskotłuszczową i regularnymi ćwiczeniami.
Powstrzymuje nagromadzanie się lipidów w tętnicach, które pozostawione bez leczenia mogą doprowadzić do zawału serca lub udaru.

  • Poprawia poziom cholesteroli i zwiększa długość życia
  • Minimalizuje ryzyko chorób związanych z cholesterolem
  • Generyczna wersja Lescolu
  • Dostępny w dawkach 20 mg i 40 mg.

Czym jest Fluwastatyna?fluvastatin-l

Jest to lek obniżający poziom cholesterolu stosowany doustnie. Fluwastatyna należy do klasy leków zwanych inhibitorami reduktazy HMG-CoA, szerzej zwanymi „statynami”.

Statyny obniżają ilość cholesterolu we krwi poprzez hamowanie enzymu w wątrobie, potrzebnego do produkcji cholesterolu. Statyny obniżają ilość złego cholesterolu jak i triglicerydów we krwi. W wielu przypadkach, „zły” cholesterol i triglicerydy są przyczyną choroby wieńcowej. Rozwój choroby wieńcowej może być spowolniony lub nawet odwrócony w niektórych przypadkach poprzez obniżanie poziomu cholesterolu we krwi.

Jakie są korzyści?

Większość osób z wysokim poziomem cholesterolu nie są świadome faktu, gdyż nie powoduje on objawów zewnętrznych. Niemniej jednak potencjalne ryzyko może być bardzo poważne, dlatego ważne jest aby leczyć problem najszybciej jak to możliwe. W niektórych przypadkach, zmiana diety i regularne ćwiczenia mogą poprawić poziom twojego cholesterolu. Jednak niektóre osoby mogą również potrzebować leku i w tym wypadki można zamówić Fluwastatynę aby poprawić stan zdrowia i wydłużyć długość życia.

Jak działa Fluwastatyna?

Lek działa w podobny sposób jak większość statyn, które są lekami obniżającymi cholesterol. W organizmie występuje enzym znany jako HMG-CoA, który produkuje „zły” cholesterol (LDL). Powstrzymuje nagromadzanie się lipidów w tętnicach, które mogą doprowadzić do zawału serca lub udaru, ponieważ stawia większe obciążenie na sercu, utrudniając tym samym przepływ krwi przez organizm.

Kto może stosować Fluwastatynę?

Większość osób cierpiących na wysoki poziom LDL może bezpiecznie kupić Fluwastatynę aby zredukować poziom cholesterolu, choć nie jest on zalecany dla kobiet w ciąży lub karmiących. Podobnie nie może Ci zostać przepisana, jeśli miałeś chorobę wątroby w przeszłości lub jesteś uczulony na którykolwiek składnik leku. W trakcie swojej konsultacji online, upewnij się że poinformujesz o obecnych schorzeniach dotyczących wątroby, nerek lub mięśni, gdyż może to wpłynąć na wielkość twojej dawki.

Jak stosować lek?

Twój lekarz dostosuje dawkę dla Ciebie, która może wahać się od 20 mg do 80 mg. Możesz kupić Fluwastatynę w postaci tabletek. Lek ten nie powinien być spożywany z grejpfrutami, gdyż statyny z grejpfrutami mogą mięć niekorzystny wpływ na ciało.

Twoje dawkowanie powinno być regularnie weryfikowane przez Twojego lekarza. Nie powinieneś zwiększać Twojej dziennej dawki bez uprzedniej konsultacji z Twoim lekarzem. Jeśli zapomnisz wziąć dawkę, nie bierz podwójnej następnego dnia, gdyż nadmiarowa ilość leku może być niebezpieczna.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Podobnie jak w przypadku wszystkich leków, Fluwastatyna może powodować skutki uboczne u niektórych osób. Do najczęstszych skutków ubocznych zaliczają się problemy ze snem, bóle głowy, bóle brzucha i nudności, aczkolwiek w rzadkich przypadkach możliwe są utrata pamięci, problemy ze współżyciem oraz depresja. Natychmiast skonsultuj się z lekarzem, jeśli doświadczysz którekolwiek z wymienionych: niewyjaśniony ból mięśni, reakcje skórne, problemy z oddychaniem lub zżółcenie skóry lub oczu.

Czego powinienem unikać?

Jeśli stosujesz leki takie jak Cholestyramina lub Colestipol, zaleca się unikać ich zażywania do dwóch godzin przed Fluwastatyną.

Zaleca się, abyś unikał spożywania pokarmów bogatych w tłuszcze lub cholesterol. Ten lek nie będzie obniżać Twojego cholesterolu w optymalnym tempie, jeśli nie będziesz przestrzegać diety ubogiej w cholesterol.

Zaleca się również powstrzymanie od spożywania alkoholu. Spożywanie alkoholu może powodować wzrost poziom triglicerydów we krwi i może ewentualnie zwiększyć ryzyko uszkodzenia wątroby.

 

Cena Fluwastytyny w aptekach Internetowych: (kliknij aby sprawdzić)