Przyczyny, objawy i leczenie impotencji

Dostępne w aptekach leki na impotencję

Z badań wynika, że prawie 50% mężczyzn między 40 a 70 rokiem życia cierpi na zaburzenia sprawności seksualnej. Mężczyźni traktują impotencję jako „stratę męskości  męskości” i  często rezygnują z aktywności seksualnej, ponieważ mają poczucie mniejszej wartości, bojąc się ośmieszenia czy odrzucenia ze strony partnerki. Nowe metody leczenia impotencji nie tylko umożliwiają normalne życie seksualne, ale wpływają na samoocenę.impotencja Impotencja znana jest także pod nazwą niemocy płciowej i została zaklasyfikowana jako  najczęstsza dysfunkcja seksualna występującą u mężczyzn. Lekarze twierdzą że trudności z erekcją ma ok.2.6 miliona polskich  mężczyzn i niestety  ok. 7-10% z nich decyduje się na leczenie, reszta się wstydzi śmieszności, ponieważ nadal Impotencję błędnie uważa się za dolegliwość osób starszych. Na szczęście dla osób dotkniętych niemocą płciową perspektywy są bardzo obiecujące. Medycyna oraz terapia są w stanie zdziałać cuda. Impotencja definiowana jest także  jako dysfunkcja seksualna występująca u mężczyzn, objawiająca się brakiem erekcji lub ejakulacji mimo silnego podniecenia, stymulacji i satysfakcjonującej gry wstępnej i coraz częściej  dotyka osoby młodsze.

Czym są zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji to termin, którego używa się przy określaniu szeregu męskich dysfunkcji seksualnych. Najczęściej występującym u mężczyzn zaburzeniem jest impotencja, która jest dysfunkcją seksualną występującą u mężczyzn, objawiającą się brakiem erekcji lub ejakulacji mimo silnego podniecenia, stymulacji i satysfakcjonującej gry wstępnej i coraz częściej  dotyka osoby młodsze. Bardzo prostym sposobem na rozpoznanie natury impotencji  jest obserwacja swojego ciała. Jeżeli rano po przebudzeniu lub podczas masturbacji dochodzi do wzwodu to bardzo mało prawdopodobne jest, żeby problemy z potencją miały podłoże fizyczne, często bywa tak, że zaburzenia erekcji mają związek z problemami psychicznymi, stresem w pracy lub wypaleniem zawodowym, najczęściej jednak jest to związane z relacjami z partnerem. Inne formy zaburzeń erekcji obejmują problemy z osiągnięciem orgazmu i/lub z wytryskiem.

Jak wygląda prawidłowy wzwód

Penis osiąga stan wzwodu kiedy ciało jamiste wypełnia się krwią. Jeżeli proces ten jest zakłócony, na przykład przez zaburzenie równowagi hormonalnej, nie jest możliwe osiągnięcie erekcji wystarczające do odbycia całkowitego stosunku, mimo że grę wstępną można nazwać satysfakcjonują. Niezależnie od przyczyny tego zaburzenia, problemy tego typu klasyfikuje się jako „zaburzenie erekcji”, które mają zwykle podłoże  psychologiczne i fizjologiczne lub są spowodowane przez przyjmowane leki, na przykłąd na nadciśnienie tętnicze.  Problemy z erekcją zwykle odnoszą się do procesu otrzymywania i utrzymania erekcji podczas pobudzenia seksualnego, problemy związane z libido są zwykle uznawane za odrębne zagadnienie i jako takie nie są formą zaburzeń erekcji.

Rodzaje zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji i impotencja oznacza to samo. Dlatego bardzo ważne jest poprawne rozpoznanie dolegliwości, dlatego warto wiedzieć że:

 

Jak rozpoznać?

Definicja impotencji jest bardzo prosta, polega ona na niemożności osiągnięcia i utrzymania erekcji potrzebnej do uzyskania pełnej satysfakcji podczas stosunku płciowego. W praktyce oznacza to, że podczas pobudzenia seksualnego mężczyzna nie osiąga wzwodu, albo nie jest w stanie go utrzymać podczas stosunku. Oczywiście jeżeli problem zdarzy się raz, albo kilka razy nie od razu oznacza to impotencję, natomiast jeżeli sytuacja  często się powtarza jest to niewątpliwie znak , że należy zasięgnąć porady lekarza lub poszukać pomocy przy wykorzystaniu leków takich jak tabletki na potencję.Za osiągnięcie erekcji odpowiedzialny jest zachodzący w organizmie  proces, który nietrudno  jest zakłócić. Prącie zbudowane jest  z dwóch równoległych ciał jamistych u których podczas pobudzenia seksualnego dochodzi do poszerzenia się ścian, co umożliwia napływ większej ilości krwi. Gdy krew wypełni ciała jamiste wówczas następuje wzwód.

Jak mężczyzna osiąga wzwód?

Warto wiedzieć że na  problemy z erekcją najczęściej mają wpływ dwa elementy znajdujące się w organizmie zwane cykliczny GMP i PDE-5. Cykliczny GMP jest to substancja  odpowiedzialna za rozluźnienie mięśni gładkich ciał jamistych prącia i za napływanie  krwi w członku. PDE-5 jest enzymem, który naturalnie hamuje działanie cyklicznego GMP. Zwiększona produkcja jednego ze związków, ale zarazem niedobór któregoś z nich, może być przyczyną problemów z potencją i sygnałem do rozpoczęcia leczenia.

Przyczyny

Należy pamiętać że kłopoty z  potencją mogą wystąpić na tle psychicznym i fizycznym, spowodowane są także przez niektóre leki, na przykład te przyjmowane na nadciśnienie. Rozpoznanie przyczyny jest niezwykle ważne przy poszukiwaniu efektywnych sposobów leczenia. Problemy o podłożu psychologicznym są najczęściej krótkotrwałe i często terapia jest doskonałym rozwiązaniem, zaś niedyspozycja na tle fizycznym może świadczyć o poważniejszych problemach zdrowotnych. Dzięki lekom na potencję, terapii i nowoczesnym środkom leczenia, przypadłość ta jest dziś łatwo i skutecznie leczona.

Psychologiczne przyczyny impotencji

U starszych mężczyzn przyczyną trudności z erekcją jest zwykle odpowiedzialna  andropauza, cechująca się zmniejszaniem wytwarzania męskiego hormonu – testosteronu; postępująca miażdżyca i wiele innych problemów związanych ze starzeniem się. Rzadziej przyczyną impotencji są problemy psychiczne. Często czynniki te występują łącznie, choroba somatyczna upośledza mechanizmy fizjologicznego wzwodu, wywołując lęk i zahamowania, które nasilają zaburzenia fizyczne. Psychogenna impotencja może wynikać z: zahamowania reaktywności seksualnej spowodowanego lękiem przed seksualnością, poczuciem winy, depresją, kompleksami (np. kompleks małego członka), przemęczeniem, stresem, lękiem – przed zapłodnieniem partnerki i niechcianą ciążą, niepewnością siebie jako partnera, poczuciem winy lub poczuciem grzechu, zaburzeń rozwoju psychoseksualnego, problemami w związku, zdradą, nierozpoznaniem orientacji seksualnej oraz nudą w sypialni lub nawet wypaleniem zawodowym. Zazwyczaj w szczególnych okolicznościach (marzenia senne, masturbacja) reakcje genitalne przebiegają prawidłowo.

Jak rozpoznać

Podczas pobudzenia seksualnego mężczyzna nie osiąga wzwodu, albo nie jest w stanie go utrzymać podczas stosunku. Oczywiście jeżeli problem zdarzy się raz, albo kilka razy nie od razu oznacza to impotencję, natomiast jeżeli sytuacja  często się powtarza jest to niewątpliwie znak , że należy zasięgnąć porady lekarza lub poszukać pomocy przy wykorzystaniu leków takich jak tabletki na potencję. Warto wiedzieć, że podczas przypadkowych kontaktów seksualnych impotencja ma miejsce znacznie częściej i nie jest niczym nienaturalnym, wynika ze stresu i braki zaufania do nowo poznanej partnerki. W szczęśliwym związku coraz częściej pojawiające się kłopoty z potencją zwykle świadczą o głębszym problemie i wówczas warto zasięgnąć porady specjalisty, lekarza, psychologa bądź seksuologa, który dobierze formę leczenia.

Fizjologiczne przyczyny impotencji

Impotencja somatogenna występuje gdy chory w ogóle nie jest w stanie  osiągnąć lub utrzymać erekcji z powodu wieku bądź choroby. O zaburzeniu można mówić tylko wówczas, gdy trudności współżycia powtarzają się wielokrotnie mimo istnienia dobrej relacji emocjonalnej między partnerami w dłużej trwającym związku. Pojawienie problemów z erekcja w epizodycznych kontaktach seksualnych jest na ogół zjawiskiem normalnym, wynikającym z przeżywanego stresu. Niemoc płciowa jest chorobą niezwykle wstydliwą dla mężczyzn, dlatego rzadko udają się do lekarza specjalisty, co jest wielkim błędem, ponieważ obecna medycyna jest w stanie przywrócić choremu erekcję. Choroby i dysfunkcje wpływające na potencję to zwykle: cukrzyca, miażdżyca, nadwaga, palenie tytoniu, alkoholizm, przyjmowanie niektórych leków, uszkodzenia neurologiczne lub kręgosłupa ta także operacja prostaty.

Leczenie impotencji

 

Do jakiego lekarza udać się po pomoc

Impotencja to  wciąż problem, o którym mężczyźni niechętnie rozmawiają z lekarzem, mimo że zaburzenia erekcji to jeden z częstych problemów medycznych. Lekarz rodzinny po zebraniu wywiadu potrafi ocenić czy impotencja może wynikać ze schorzeń ogólnoustrojowych, być wynikiem przyjmowania leków czy może ma podłoże psychologiczne.  Zleci wykonanie pewnych badań, które potwierdzą lub wykluczą prawdopodobne przyczyny organiczne, takich jak stężenie glukozy, cholesterolu, oznaczenie poziomu testosteronu i protaktyny.  Warto wiedzieć że diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń wzwodu zajmują się lekarze urolodzy.

Jakie są podstawowe metody  leczenia zaburzeń wzwodu prącia

  1. Leczenie farmakologiczne doustne. Leki doustne – inhibitory fosfodiesterazy typu 5 lub leki hormonalne (androgeny). W Polsce i w naszym serwisie  dostępne są 3 leki z grupy inhibiotów: sildenafil, wardenafil oraz tadalafil. Różnią się one nieznacznie budową chemiczną i okresem działania. Lek przyjmuje się doustnie ok. 30-60 min. przed planowanym stosunkiem. Badanie potwierdzają że wardenafil jest skuteczny u 85% pacjentów z umiarkowanymi zaburzeniami erekcji i u 39% chorych z głębokim zaburzeniem erekcji. Tadalafil działa skutecznie u 87% pacjentów, sildenafil u 83%.

Leki hormonalne uzupełnią niedobór androgenów. Podstawowym testem w diagnostyce zaburzeń wzwodu jest stężenie wolnego testosteronu w surowicy krwi, Tylko w nielicznych przypadkach zaburzenia wzwodu leczy się podawaniem androgenów. Preparaty testosteronu występują w formie doustnej, domięśniowej lub przezskórnej.

  1. Leczenie farmakologiczne polegające na  wstrzyknięciu  do ciał jamistych substancji farmakologicznych,  ale wówczas chory musi  wykonywać sobie  zastrzyk do prącia przed każdym stosunkiem. Lek wstrzykuje się w okolicę podstawy prącia po jednej ze stron. Istnieje wiele leków i schematów ich podawania w formie zastrzyków. Lekarze uprzedzają, że  pacjentów mają one odmienną efektywność i różne nasilenie działań niepożądanych.
  2. Psychoterapia stosowana jest w leczeniu impotencji psychogennej. Najpierw powinniśmy wykluczyć przyczyny somatyczne, kontaktując się z lekarzem rodzinnym. Psychoterapia polega zwykle na metodach  treningowych z udziałem partnerki, hipnozie, psychoterapii indywidualną. Psychoterapia indywidualna jest zalecana w przypadkach, kiedy przyczyną impotencji są zahamowania i urazy seksualne,a partnerska – przy zaburzonych relacjach w związku. Metody treningowe są bardzo popularne i  przeważnie obejmują 5-7 tygodni leczenia.

Jakie są inne metody leczenia impotencji

Leczenie impotencji nie ogranicza się tylko do leków i psychoterapii, to  może być także wszczepianie zewnętrznych aparatów próżniowych, operacje naczyń członka czy chociażby wszczepianie protez. Metody operacyjne i protezy stosuje się w szczególnych przypadkach, gdy inne metody leczenia zawodzą. Zewnętrzne aparaty próżniowe zbudowane są  z cylindra który umożliwia  wytworzenie podciśnienia wokół członka a także pierścienia uciskowego zakładanego u nasady prącia, który ma zabezpieczać  przed odpływem żylnym. Leczenie chirurgiczne jest stosowane niezwykle rzadko i polega na: usunięciu stulejki, usunięciu skrzywień członka, chirurgii naczyniowej.

Leki na impotencję

Kup leki na impotencję bez recepty:

Podstawą do wypisania recepty są informacje medyczne, podane podczas konsultacji na żywo. Jeżeli lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, tabletki zostaną dostarczone w przeciągu 24-48 godzin. Przyjmujemy płatności wszystkimi głównymi kartami płatniczymi.

Jakimi lekami można wyleczyć impotencję.

Leczenie impotencji od teraz jest zdecydowanie prostsze. Współczesna medycyna i technika pozwalają na bezoperacyjne leczenie impotencji. Na rynku dostępne są leki, które usprawnią życie erotyczne, dla pacjentów z problemami psychologicznymi terapeuci wyciągają pomocną dłoń, zaś jednym z ważniejszych czynników jest wsparcie partnera a także zdrowy tryb życia i zbilansowana dieta, bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe. Na naszym serwisie można dowiedzieć się znacznie więcej o lekach leczących impotencję, można także odbyć konsultację online ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiednie techniki leczenia. Leczenie farmakologiczne doustne to inhibitory fosfodiesterazy typu 5 lub leki hormonalne (androgeny). W Polsce i w naszym serwisie  dostępne są 3 leki z grupy inhibiotów: sildenafil, wardenafil oraz tadalafil. Różnią się one nieznacznie budową chemiczną i okresem działania. Lek przyjmuje się doustnie ok. 30-60 min. przed planowanym stosunkiem. Badanie potwierdzają że wardenafil jest skuteczny u 85% pacjentów z umiarkowanymi zaburzeniami erekcji i u 39% chorych z głębokim zaburzeniem erekcji. Tadalafil działa skutecznie u 87% pacjentów, sildenafil u 83%.Leki hormonalne uzupełnią niedobór androgenów. Podstawowym testem w diagnostyce zaburzeń wzwodu jest stężenie wolnego testosteronu w surowicy krwi, Tylko w nielicznych przypadkach zaburzenia wzwodu leczy się podawaniem androgenów. Preparaty testosteronu występują w formie doustnej, domięśniowej lub przezskórnej.

Działanie niepożądane

Działania niepożądane leków z grupy inhibitorów nie zagrażają zdrowiu, ale tak jak wszystkie leki farmakologiczne wywołują działanie niepożądane. Są to jednak skutki przemijające, mają niewielkie lub umiarkowane nasilenie. Zazwyczaj są to bóle głowy, nudności, wymioty, wrażenie zatkania nosa lub gorąca na twarzy, niekiedy zaburzenia widzenia. Przeciwwskazaniem do stosowania leków z tej grupy jest przyjmowanie leków podawanych w leczeniu choroby wieńcowej serca. Ponadto inhibitory PDE5 nie powinny być stosowane łącznie z antybiotykiem erytromycyną i sokiem grejpfrutowym, który nasila działanie leku.

Zestaw próbny

Na naszej stronie można nabyć zestaw próbny na impotencję. To daje możliwość wypróbowania trzech najpopularniejszych leków na potencję: Viagra, Cialis i Levitra. Warto wiedzieć, że każdy z tych leków działa podobnie, jednak głównym składnikiem jest inna substancja aktywna, a każdy z nich będzie działał na każdego trochę inaczej. Zestaw pomaga odkryć, który środek działa najlepiej na danego pacjenta. Wybór 3 najpopularniejszych leków na potencję na świecie: Viagra, Cialis, Levitra

  • Dowolna kombinacja produktów, dawek oraz ilości tabletek
  • Atrakcyjna zniżka przy zakupie zestawu
  • Zestaw pozwala znaleźć indywidualnie najodpowiedniejszy lek na potencję do stosowania na resztę życia

Jak zakupić leki na naszej stronie

W celu zakupienia zestawu próbnego przez Internet konieczne będzie recepta. Można ją uzyskać przez nasz serwis, ponieważ  zapewniamy darmową konsultację lekarską przy każdym zamówieniu. Lekarz  uzyska podstawowe informacje na temat historii medycznej, a proces jest poufny i zajmuje zaledwie kilka minut. Jeżeli lekarz oceni, że lek może być bezpiecznie zażywany przez danego pacjenta wypisze receptę, a apteka przekaże lek do ekspresowej wysyłki.