(0)22 307 37 99 [email protected]

Leki na opóźnienie okresu bez recepty

Tabletki na opóźnienie okresu

Każda kobieta wie czym jest miesiączka i jaka potrafi być ona uciążliwa w ważnych momentach. Może nam pokomplikować wakacje lub zepsuć ważne wydarzenie. Aby temu zapobiec, powstały tabletki, które mają na celu opóźnienie okresu.  Mogą one przesunąć okres nawet o dwa tygodnie. Miesiączkę można opóźnić kontrolując cykl wydzielania resztek błony śluzowej wyścielającą macicę, który jest oznaką zbliżającego się okresu. Tak właśnie działa wspomniany wcześniej lek.

 

Jak opóźnić miesiączkę

Okres możemy opóźnić stosując tabletki hormonalne, zawierające dużą dawkę progesteronu – hormonu występującego naturalnie w organizmach kobiet. Pełni on niezwykle istotną rolę w regulacji cyklu menstruacyjnego. Lek Norethisterone potrafi przesunąć okres działając tym samym sposobem co progesteron. Ponadto działanie te jest całkowicie naturalne. Kobiety, które regularnie stosują antykoncepcję hormonalną, mogą dowiedzieć się od lekarza, jak za pomocą przyjmowanych przez nie pigułek przesunąć termin mającej nadejść miesiączki.

Udostępnij

 

Na jakiej zasadzie działają tabletki przesuwające okres?

W tabletkach Norethisterone zawarta jest wysoka dawka progesteronu, co pozwala opóźnić miesiączkę. Dzięki temu hormonowi błona śluzowa macicy pozostaje dłużej wewnątrz organizmu. Aby pojąć działanie ów medykamentu, trzeba zapoznać się z funkcją, jaką progesteron pełni w regulacji cyklu miesiączkowego. Progesteron w organizmie kobiety odpowiada za wzmocnienie błony śluzowej wyścielającą macicę, w ten sposób aby zapłodniona komórka jajowa z łatwością osadziła się w macicy, gdzie pozostaje przez cały okres trwania ciąży. Z tej przyczyny zarodek ma odpowiednie warunki, dzięki wysokiemu stężeniu progesteronu. Jeśli jednaj nie dojdzie do zapłodnienia komórki jajowej, poziom tego hormonu gwałtownie zmaleje, co spowoduje wydalenie resztek błony śluzowej. Tak więc, aby opóźnić okres, trzeba utrzymać wysoki poziom progesteronu. Dzięki temu błona śluzowa zostanie w wyściółce macicy i nie będzie wydalona, tak jak w cyklu menstruacyjnym. Stan ten będzie trwał do momentu zaprzestania zażywania leku.

 

Czy istnieje ryzyko związane z przesunięciem miesiączki?

Przyjmując do wiadomości fakt, że leki opóźniające okres przyjmowane są krótkotrwale, ryzyko, że wystąpią skutki uboczne jest niewielkie. Jeśli jednak wystąpią jakieś efekty uboczne, nie będą one groźne. Mogą to być na przykład mdłości, przygnębienie, bóle głowy, opuchlizna, niewielki przybór na wadze czy też wysoki poziom cukru we krwi.

 

Jak zakupić Norethisterone przez internet?

1

Wybierz odpowiedni lek

Korzystając z naszego serwisu  dobierz leczenie odpowiadające twoim problemom medycznym

2

Skonsultuj się z lekarzem online

Lekarz uzyska podstawowe informacje na temat twojej historii medycznej

3

Lekarz wypisze receptę

Cały proces jest poufny i zajmuje zaledwie kilka minut

4

Dostarczymy lek do twojego domu

Apteka przekaże lek do ekspresowej wysyłki.