(0)22 307 37 99 [email protected]

Leki na kłykciny kończyste bez recepty

Choroby weneryczne przeszłością?
Wcale nie!

Dzisiaj często lekceważymy choroby przenoszone drogą płciową. Wydaje się nam, że występują one już tylko w powieściach o żeglarzach lub o dawnych czasach. Jednak choroby weneryczne są wśród nas ciągle obecne. Jedną z nich są kłykciny kończyste zwane inaczej brodawkami ludzkimi lub brodawkami wenerycznymi.  Choroba ta wywoływana jest przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV)  i jest bardzo zaraźliwa. Wystarczy powiedzieć, że jest to jedna z najczęściej spotykanych chorób wenerycznych w Europie.  Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn wykwit kłykcin przejawia się wystąpieniem małych grudek w okolicy narządów płciowych . Warto zaznaczyć, że mogą się one różnić kolorem oraz wielkością u różnych osób. Badania wykazały, że na kolor narośli ma wpływ kolor skóry danej osoby. Warto jeszcze zaznaczyć, że chociaż zazwyczaj chorują na nią osoby w wieku od 17 do 33 lat każdy może się nią zarazić.

Wysoka zachorowalność na kłykciny spowodowana jest faktem, że istnieje aż 60 % ryzyka, że osoba chora zarazi podczas stosunku swojego partnera, nawet jeśli współżyli tylko raz. Dlatego zalecane jest jak najszybsze, zaraz po stwierdzeniu choroby, przyjęcie leków. Leki te nie zwalczają wirusa, pomagają jedynie kontrolować występowanie wykwitów oraz usuwają nowo powstałe  narośle. Lecz dzięki temu minimalizują ryzyko zarażenia partnera. Jednak niestety wirus HPV odpowiedzialny za tę chorobę jest nieuleczalny. Może pozostać w organizmie chorej osoby i po wielu latach wywołać ponownie wykwit.

 

Udostępnij

Sprawdź leki na Kłykciny Kończyste

Warticon

Co powoduje Kłykciny Kończyste?

Kłykciny kończyste wywoływane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego, znanego również pod skrótem pochodzącym z języka angielskiego – HPV- „ human papilloma virus”. Przenosi się on podczas kontaktu seksualnego. Zasadniczo przyjmuje się, że aż 90 % przypadków tej choroby spowodowanych jest przez jeden z dwóch najczęstszych szczepów wirusa: HPV- 6 i HPV- 11. Nie powodują one nowotworów, dlatego zaliczane są do grupy „ niskiego ryzyka”. Warto jednak nadmienić, że istnieją jeszcze inne szczepy wirusa, w tym HPV- 16, który powoduje raka szyjki macicy. Jednak te inne szczepy nie powodują kłykcin kończystych.  Jak już zostało wspomniane wirusy kłykcin kończystych przenoszone są drogą płciową: podczas współżycia z osobą zarażoną bez użycia prezerwatywy, bądź w trakcie seksu oralnego lub analnego. Szczególnie zagrożone zarażeniem są zatem osoby nie używające prezerwatywy podczas stosunku albo często zmieniające partnerów.

Jakie są objawy Kłykcin Kończystych?

Tu pojawia się szczególnie istotny problem. Otóż wielu ludzi w ogólnie nie zdaje sobie sprawy ze swojej choroby, gdyż może minąć aż od miesiąca do nawet kilku lat zanim pojawi się wykwit. Dlatego lekarze zalecają poddanie się badaniu na obecność wirusa, gdy istniała możliwość zakażenia nim, czyli w przypadku stosunku bez prezerwatywy lub z osobą chorą.

Pierwszym objawem, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet są małe grudki w okolicy narządów płciowych. Mają one kolor skóry. Jednak ich wielkość może być różna. Mogą one też być szorstkie lub gładkie. U kobiet, kłykciny pojawia się wokół pochwy, na wargach sromowych, a także w całym rejonie genitaliów. U mężczyzn kłykciny kończyste pojawiają się na prąciu, często na lub pod napletkiem. Zazwyczaj wykwit ten jest bezbolesny, lecz chory może skarżyć się na lekkie swędzenie. Warto pamiętać również o tym, że wykwit może pojawić się wewnątrz narządów.

Czym wywołany jest wykwit?

Jak już zostało wcześniej wspomniane choroba ta wywoływana jest przez wirus HPV, którego nie za się całkowicie wyleczyć. Dlatego wykwit może pojawić się ponownie. Naukowcy nie odkryli przyczyn tego zjawiska, lecz ustalili, że występuje korelacja pomiędzy nadmiernym spożyciem alkoholu, otarciem narządów płciowych, zmęczeniem i stresem  a ponownym wykwitem. Podobno istnieją także ludzie, których system odpornościowy jest na tyle silny, że potrafi zwalczyć wirusa, jednak jest to informacja niepotwierdzona

 

Jak zakupić lek na kłykciny kończyste przez internet?

1

Wybierz odpowiedni lek

Korzystając z naszego serwisu  dobierz leczenie odpowiadające twoim problemom medycznym

2

Skonsultuj się z lekarzem online

Lekarz uzyska podstawowe informacje na temat twojej historii medycznej

3

Lekarz wypisze receptę

Cały proces jest poufny i zajmuje zaledwie kilka minut

4

Dostarczymy lek do twojego domu

Apteka przekaże lek do ekspresowej wysyłki.