Lescol

Kup Lescol w 20 mg lub 40 mg aby obniżyć cholesterol

Lescol jest skutecznym środkiem, który obniża poziom cholesterolu, redukując szansę choroby serca lub udaru.
Jest to statyna, która oddziałuje na lipidy (tłuszcze) we krwi, zapobiegając odkładaniu się cholesterolu w tętnicach i tworzeniu się zatorów.

  • Stosowany do obniżania poziomu cholesterolu
  • Redukuje ryzyko wystąpienia komplikacji zdrowotnych układu krążenia
  • Markowy lek, którego generycznym odpowiednikiem jest Fluvastatin (fluwastatyna)
  • Do kupienia w dawkach 20 mg i 40 mg.

Czym jest Lescol?lescol-l

U niektórych pacjentów zmiany w stylu życia, takie jak przestrzeganie niskotłuszczowej diety i regularne ćwiczenia nie wystarczają, aby przywrócić cholesterol do zdrowego poziomu. Ten lek ogranicza produkcję „złego” cholesterolu (LDL), powodując zmniejszenie ryzyka wystąpienia powikłań sercowo-naczyniowych.

Aby zamówić ten lek, musisz wypełnić konsultację online. Nasza konsultacja online zapewnia naszemu lekarzowi informacje potrzebne do określenia czy nadajesz się do stosowania tego leku.

Jakie są korzyści?

U niektórych pacjentów zmiany w stylu życia, takie jak przestrzeganie niskotłuszczowej diety i regularne ćwiczenia nie wystarczają, aby przywrócić cholesterol do zdrowego poziomu. Wówczas stosuje się statyny, takie jak np. Lescol, które pomogą organizmowi pozbyć się „złego” cholesterolu i poprawić witalność, a także znacznie zmniejszyć szansę na wystąpienie powikłań sercowo-naczyniowych.

Jak działa Lescol?

Składnik aktywny zawarty w tym środku to Fluwastatyna, która należy do grupy medykamentów atakujących lipidy (tłuszcze) w krwinkach. Wysoki poziom lipidów prowadzi do nadmiaru „złego” cholesterolu (LDL), który może blokować tętnice i wywołać niewydolność serca, zakrzepy, czy wylew. Lescol jest również przepisywany czasami pacjentom z wysokim poziomem trójglicerydów – innej grupy lipidów, której nadmiar również prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych.

Kto może stosować Lescol?

Lek Lescol może być stosowany przez większość osób z wysokim cholesterolem, które chcą obniżyć ryzyko wystąpienia chorób serca. Niektórzy ludzie mogą być nadwrażliwi na aktywny składnik leku – Fluwastatynę, wówczas zaleca się im stosowanie środka alternatywnego. Ponadto, osoby z zaburzeniami czynności wątroby oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny przyjmować leku Lescol. W wypełnianej konsultacji należy wymienić wszystkie obecne schorzenia i przyjmowane leki, gdyż może to wpłynąć na skuteczność leku.

Jak stosuje się ten lek?

Jeśli jesteś osobą dorosłą z wysokim cholesterolem i chcesz zamówić Lescol online, będzie ci zalecona dzienna dawka między 20 mg a 80 mg. Często na początku kuracji często wypisana zostaje recepta na niższą dawkę, aby upewnić się, że środek nie wpływa negatywnie na organizm. Po 4 tygodniach lekarz może ponownie rozważyć przypisywaną dawkę i ewentualnie zwiększyć ilość zażywanych codziennie tabletek. Lek Lescol przynosi najlepsze efekty w połączeniu z niskotłuszczową dietą oraz regularnym wysiłkiem fizycznym. Nie należy mieszać leku z grejpfrutami, gdyż blokują one prawidłową absorpcję leku przez organizm.

Jakie są skutki uboczne?

Podczas stosowania leku niektórzy pacjenci mogą doświadczyć pewnych efektów ubocznych, takich jak mdłości, ból brzucha, czy ból głowy. Jednakże, u jednej na 10 000 osób mogą wystąpić poważniejsze działanie niepożądane i należy zgłosić je jak najszybciej do lekarza. Należą do nich nagłe bóle mięśni, wyczerpanie, zawroty głowy, obrzęk twarzy, zmiany skórne lub plamy, trudności w oddychaniu oraz zażółcenie się oczu lub skóry.

 

Cena Lescolu w aptekach Internetowych: (kliknij aby sprawdzić)