Lipitor obniża poziom cholesterolu oraz trójglicerydów we krwi, poprawiając ogólny stan zdrowia.
W połączeniu z dietą o niskiej zawartości cholesterolu oraz regularnymi ćwiczeniami fizycznymi, Lipitor zmniejsza ryzyko wystąpienia m.in. takich przypadłości jak choroba wieńcowa czy udar mózgu.

  • Obniża poziomy cholesterolu i triglicerydów
  • Skutecznie zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby serca czy udaru.
  • Markowy lek, którego generycznym odpowiednikiem jest Atorvastatin (atorwastatyna)
  • Do kupienia w dawkach 5 mg, 10 mg, 20 mg i 40 mg.

Czym jest Lipitor?lipitor-l

Lipitor jest lekiem o klinicznie udowodnionej skuteczności, który zapobiega wystąpieniu chorób sercowo-naczyniowych, takich jak zawal serca czy udar. Lipitor jest markowym lekiem, którego odpowiednikiem jest Atorvastatin (atorwastatyna), który należy do grupy leków znanych jako statyny.

Lipitor należy do grupy leków zwanych inhibitor reduktazy HMG CoA. Lek ten posiada zdolność zmniejszania poziomu „złego” cholesterolu i triglicerydów we krwi, zwiększając w tym samym czasie poziom dobrego cholesterolu. Możesz kupić Lipitor online bez potrzeby wizyty u lekarza.

Jakie są korzyści Lipitoru?

Jeśli masz wysoki poziom cholesterol, możesz być w grupie ryzyka wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych, takie jak choroby serca, dusznica bolesna, zakrzepy czy udar – nawet jeśli nie zauważysz żadnych objawów. Niektórzy pacjenci skutecznie obniżają poziom cholesterolu poprzez samo podjęcie pewnych zmian w stylu życia, takich jak stosowanie odpowiedniej diety oraz wykonywanie regularnych ćwiczeń. Jednak w niektórych przypadkach stosowanie statyn, takich jak np. Sortis (Lipitor), jest niezbędne do zmniejszenia zawartości cholesterolu lub trójglicerydów we krwi, przyczyniając się tym samym do poprawy jakości i długości życia wielu pacjentów.

Jak działa Lipitor?

Substancja aktywna jest nazywana atorvastatin calcium. Jest rodzajem statyny, która ogranicza pracę enzymu w wątrobie zwanego jako reduktaza HMG-CoA zmniejszając produkcję „złego” cholesterolu (LDL). Kiedy cholesterol jest utworzony, jest transportowany przez organizm za pośrednictwem krwi, ale w przypadku kiedy jest go zbyt dużo, zaczyna formować twardą blaszkę miażdżycową odkładającą się w naczyniach, która może zaburzyć prawidłowy przepływ krwi. Kiedy lek jest wchłaniany przez organizm nie tylko redukuje produkcję złego cholesterolu (LDL) ale również zmniejsza poziom obecnego cholesterolu we krwi. Zazwyczaj jest przepisywany na długotrwale stosowanie, nawet jeśli osiągnie się odpowiedni poziom cholesterolu. Najpierw przepisuje się najmniejszą dawkę, która wzrasta jeśli poziom „złego” cholesterolu (LDL) nie poprawi się wystarczająco do czasu następnego badania.

Statyny takie jak Lipitor działają poprzez ograniczenie pracy enzymów w wątrobie, odpowiedzialnych za wytwarzanie „złego” cholesterolu (LDL). Zmniejszając ilość „złego” cholesterolu, organizm będzie produkował więcej „dobrego” cholesterolu (HDL), który pomaga tworzyć komórki krwi i hormonów, ale nie odkłada się w tętnicach i nie nadwyręża serca.

Jak się bierze ten lek?

Przed spożyciem leku zapoznaj się z ulotką załączoną do opakowania lub pobierz ją na dole strony. Dostarczy ona obszernych informacji i instrukcję stosowania.

Stosując Lipitor powinieneś:

  • Brać jedną tabletkę dziennie o tej samej porze.
  • Popijać lek szklanką wody
  • Możesz stosować Lipitor zarówno podczas posiłku jak i bez
  • Wskazane jest, aby stosować lek wieczorem, gdyż wówczas cechuje się największą skutecznością, ze względu na fakt że organizm produkuje cholesterol w największej ilości w momencie snu.

Należy zawsze unikać połączenia statyn z grejpfrutami, gdyż owoc ten ma właściwości ograniczające działanie leku Lipitor. Nie należy również mieszać leku z dużymi ilościami alkoholu. Lekarz zaleci najlepszą dawkę leku dla każdego pacjenta, dostępne dawki w powlekanych tabletkach to 10mg, 20mg, 40mg i 80mg.

Co się stanie jeśli pominę dawkę?

Jeśli z jakiegoś powodu pominiesz swoją dawkę, powinieneś wziąć brakującą dawkę najszybciej jak to możliwe. Zaleca się pomijać brakującą dawkę, jeśli następna powinna być zastosowana w czasie mniejszym niż za 12 godzin. Kluczowym jest, aby nie stosować ponadplanowych dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki, gdyż nie zwiększy to skuteczności leku i może spowodować krzywdę w wyniku przedawkowania.

Jakie są skutki uboczne i środki ostrożności leku?

Wszystkie leki na receptę mogą wywoływać pewne niepożądane działanie, są one jednak stosunkowo rzadkie i często przechodzą wraz z dostosowaniem się organizmu do składników leku. Niektóre z częstszych działań niepożądanych leku to bóle głowy, nudności, ból mięśni, zapalenie nosa i zmęczenie. Niewielka liczba pacjentów może doświadczyć reakcji alergicznej na lek – w tej sytuacji powinni oni natychmiastowo skonsultować się z lekarzem. Do niektórych objawów reakcji alergicznej należą obrzęk twarzy oraz ciężkie wysypki skórne.

W trakcie stosowania leku powinieneś unikać spożywania pokarmów bogatych w tłuszcze i cholesterol. Preparat nie będzie w pełni skuteczny w obniżaniu poziomu cholesterolu jeśli nie będziesz przestrzegał diety niskotłuszczowej.

Zaleca się unikania picia alkoholu. Alkohol może spowodować wzrost poziomu triglicerydów i może zwiększyć ryzyko uszkodzenia wątroby.

W przypadkach kiedy dochodzi do interakcji grejpfruta z Lipitorem, może mięć potencjalnie niebezpieczne działanie. W trakcie stosowania leku zaleca się unikania spożywania substancji zawierających grejpfrut.

 

Cena Liptoru w aptekach Internetowych: (kliknij aby sprawdzić)