(0)22 307 37 99 [email protected]

Mercilon bez recepty

Tabletki antykoncepcyjne

Mercilon bez recepty

Porównaj ceny w aptekach internetowych

 

 

W jaki sposób działają tabletki Mercilon?

Tabletki antykoncepcyjne Mercilon  zwane są pigułkami pigułki nowej generacji, ze względu na nisko-hormonowy skład, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności. Z racji braku tabletek Novynette w magazynach do pacjentek  wysyłane są tabletki Mercilon. Skład hormonów oraz ich proporcja jest w obu lekach identyczna więc są ich zamiennikiem)

    • Minimalne ryzyko wystąpienia działań ubocznych
    • Prawie 100%-owa ochrona przed ciążą
    • Skład każdej tabletki to etynyloestradiol 20mcg i dezogestrel 150mcg

Tabletki Mercilon są preparatem złożonym z dwóch aktywnych składników etynyloestradiolu oraz dezogestrelu, które są syntetycznymi odpowiednikami żeńskich hormonów płciowych.  Hormony w pigułkach zapobiegają ciąży, tłumiąc funkcje przysadki, co zatrzymuje rozwój i uwolnienie komórki jajowej w jajniku (owulacja). Progestagen również zapobiega przedostaniu się męskiego nasienia do jaja i zmianom w błonie śluzowej macicy Przyjmowanie Mercilon  sprawia, że znikają typowe dla dojrzewających kobiet objawy związane z trądzikiem, łojotokową przypadłością, a także maleje skłonność do pojawiania się nadmiernego owłosienia. W badaniach klinicznych wykazano, że w 85% przypadków nie pojawiają się zauważalne zmian wagi.  Podobnie jak w przypadku większości tabletek antykoncepcyjnych Mercilon  należy przyjmować przez 21 dni, a przez kolejne 7 dni konieczna jest przerwa od przyjmowania leku.

Kto może stosować tabletki antykoncepcyjne Mercilon?

Pacjentki od 18 roku życia, które odbyły konsultację online bądź wypełniły formularz.

Kto nie powienien stosować tabletek antykoncepcyjnych Mercilon?

Tabletek hormonalnych Mercilon nie powinny stosować pacjentki  u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę, kobiety karmiące piersią, mające jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi, arytmię lub wady serca, po przebytym nowotworze piersi, chorujące na cukrzycę, mające problemy z nadciśnieniem tętniczym.

Tabletki antykoncepcyjne Mercilon a efekty uboczne

Mercilon/Novyette jest odpowiedni do stosowania przez większość kobiet od 18 lat. Jak w przypadku wszystkich tabletek antykoncepcyjnych może powodować efekty uboczne, takie jak mdłości, zmiany wagi ciała, bóle głowy i nadwrażliwość piersi. Jednak zawarte w tabletkach Mercilon hormony są zbilansowane w sposób, który nie powoduje powszechnych, w przypadku innych tabletek, skutków ubocznych jak np. drastyczne wahania masy ciała, poza tym większość efektów ubocznych ustępuje gdy już organizm przyzwyczai się do hormonów. Jeżeli którykolwiek ze skutków ubocznych wystąpi należy skontaktować się z lekarzem, który zaproponuje zmianę tabletek na bardziej odpowiednie.

Jak kupić tabletki antykoncepcyjne Mercilon przez internet

Tabletki antykoncepcyjne Mercilon można nabyć w naszym serwisie internetowym po wypełnieniu formularza, który jest formą wywiadu lekarskiego lub podczas konsultacji online. Wszelkie przekazane przez zamawiającego informację są traktowane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Jeśli nie zostaną stwierdzone żadne przeciwwskazania lekarz wypisze receptę. Czas oczekiwania na realizację recepty to zwykle dzień roboczy.

Ulotka Mercilon

Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Mercilon służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. Nasz serwis nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.

Ulotka Mercilon

Jak zakupić Mercilon przez internet?

1

Wybierz odpowiedni lek

Korzystając z naszego serwisu  dobierz leczenie odpowiadające twoim problemom medycznym

2

Skonsultuj się z lekarzem online

Lekarz uzyska podstawowe informacje na temat twojej historii medycznej

3

Lekarz wypisze receptę

Cały proces jest poufny i zajmuje zaledwie kilka minut

4

Dostarczymy lek do twojego domu

Apteka przekaże lek do ekspresowej wysyłki.

Cena tabletek Mercilon w aptekach internetowych

z wysyłką 24 godziny w obszarze Uni Europejskiej