(0)22 307 37 99 [email protected]

Metronidazol bez recepty 

Metronidazol bez recepty

Porównaj ceny w aptekach internetowych

 

 

Metronidazol jest antybiotykiem stosowanym w leczeniu chorób bakteryjnych i pasożytniczych, a także w waginozach. Namnożenie bakterii w pochwie często prowadzi do jej zapalenia, tak zwanej waginozy. To zakłóca jej naturalną równowagę, powodując bardzo nieprzyjemny zapach i zwiększone upławy.
Warto zapamiętać że często infekcja spowodowana jest stosowaniem  mydeł nieprzeznaczonych do higieny intymnej, a nawet nadmierna higiena – wszystko to zaburza florę bakteryjną w pochwie.

Do innych czynników zmieniających naturalną równowagę i bywających przyczyną infekcji jest stosowanie perfumowanych środków do mycia, dezodorantów intymnych, chemicznych środków do irygacji pochwy. Do grup ryzyka narażonych na wystąpienie infekcji należą kobiety palące, będące w związkach homoseksualnych oraz często zmieniające partnerów seksualnych, oraz używające często gadżetów erotycznych. Nie ma odpowiednika zakażenia pochwy u mężczyzn, ale mogą oni przenosić bakterie jeżeli często zmieniają partnerki i nie stosują zabezpieczeń mechanicznych w postaci prezerwatywy.

 

Jak działa Metronidazol 

Metronidazol zwalcza choroby weneryczne poprzez przeniknięcie do komórki bakterii lub pasożyta. Substancja aktywna wnika do DNA, uszkadza i  uniemożliwia wytwarzanie nowego DNA, zatrzymując rozprzestrzenianie się infekcji. Ponieważ bakterie/pasożyty nie mogą się już rozprzestrzeniać w organizmie, objawy infekcji ustępują, a system odpornościowy chorego jest wtedy w stanie zniszczyć i wydalić z układu wszelkie ciała obce.

Metronidazol :

  • Przynosi szybką ulgę od objawów infekcji
  • Skuteczny lek na rzęsistkowicę i bakteryjne zakażenie pochwy lub penisa
  • Bierze się tabletkę 400mg, 3 razy dziennie przez 7 dni (21 tabletek)
  • Lub jednorazowo w dawce 5 tabletek 400 mg na raz (5 tabletek). Pojedyncza dawka Metronidazolu wystarcza aby całkowicie zażegnać infekcję i zapobiec trwałym powikłaniom zdrowotnym wywoływanym przez te choroby.

Kto może stosować Metronidazol?

Metronidazol może być zażywany przez osoby powyżej 18 roku życia do leczenia bakteryjnych i pasożytniczych infekcji narządów płciowych, takich jak zapalenie pochwy lub penisa oraz rzęsistkowica. Ale zanim lekarz wypisze receptę niezbędna będzie konsultacja online.

Kto nie powinien stosować Metronidazolu?

Większość pacjentów może bezpiecznie zażywać ten lek, czasem jednak okazuje się  nieodpowiednim lekiem dla osób cierpiących na pewne schorzenia, w tym niewydolność wątroby, schorzenia nerwów, epilepsję, chorobę Crohna oraz inne choroby krwi. Należy pamiętać, aby wymienić wszystkie przyjmowane  leki w formularzu konsultacji medycznej, szczególnie jeśli pacjent zażywa leki zawierające lit, cyklosporynę lub inne leki hamujące,cymetydynę oraz fluorouracyl lub stosuje tabletki antykoncepcyjne. Nie powinno się również przyjmować tego leku przy alergii na którykolwiek z jego składników aktywnych, ponieważ wywołuje silne torsje, a także podczas ciąży.

Efekty uboczne Metronidazolu

Metronidazol zwykle nie wywołuje efektów ubocznych, ale tak jak w przypadku wszystkich leków przepisywanych na receptę takie ryzyko istnieje. Niektórzy pacjenci mogą być bardziej wrażliwi na działanie składników aktywnych w ich organizmie. Kuracja lekiem nie trwa długo, co oznacza też, że ewentualne działania niepożądane nie będą się długo utrzymywały.

Jak zakupić Metronidazol przez internet?

Metronidazol można bezpiecznie zamówić za pośrednictwem serwisów podanych na dole strony. Wystarczy złożyć zamówienie i wypełnić niezbędny elektroniczny formularz konsultacyjny, który zostanie przekazany do oceny jednemu z lekarzy. Formularz jest całkowicie poufny.

 

Jak zakupić Metronidazol przez internet?

1

Wybierz odpowiedni lek

Korzystając z naszego serwisu  dobierz leczenie odpowiadające twoim problemom medycznym

2

Skonsultuj się z lekarzem online

Lekarz uzyska podstawowe informacje na temat twojej historii medycznej

3

Lekarz wypisze receptę

Cały proces jest poufny i zajmuje zaledwie kilka minut

4

Dostarczymy lek do twojego domu

Apteka przekaże lek do ekspresowej wysyłki.

Cena Metronidazolu w aptekach internetowych

z wysyłką 24 godziny w obszarze Uni Europejskiej