(0)22 307 37 99 [email protected]

Plastry antykoncepcyjne bez recepty

Czym jest plaster antykoncepcyjny

 

Plaster antykoncepcyjny jest alternatywną formą antykoncepcji hormonalnej. Liczne badania wykazały, że stosowanie plastrów antykoncepcyjnych zmniejsza odsetek wypadków związanych z zapomnieniem przyjęcia pigułki, co stanowi ok. 8% przypadków.

 

Udostępnij

 

Zasady działania plastra antykoncepcyjnego

Dostępne na rynku plastry takie, jak plastry Evra zawierają  zarówno estrogen jak i progestagen,  które skutecznie chronią przed ciążą. Ta kombinacja hormonów jest dokładnie taka sama jak w tradycyjnych tabletkach antykoncepcyjnych, dlatego  plaster jest tak chętnie wybierany przez kobiety, które nie chcą codziennie pamiętać o konieczności przyjęcia pigułki. Jest to również dobra opcja dla pań, które doświadczają negatywnych skutków ubocznych ze strony układu pokarmowego podczas stosowania tradycyjnej doustnej antykoncepcji.

Plaster antykoncepcyjny działa tak samo skutecznie jak pigułki z tą różnicą, że stosuje się go tylko raz w tygodniu. Cotygodniowa aplikacja plastra  pozwala na uwalnianie przez skórę do krwiobiegu stałej dawki hormonów, co pozwala zmniejszyć ryzyko negatywnych efektów ubocznych związanych z cyklicznymi wahaniami nastroju. Wszystko to sprawia, że plastry są jednym z najwygodniejszych sposobów skutecznego zapobiegania ciąży.
Plastry antykoncepcyjne jest środkiem antykoncepcyjnym o długim działaniu, zaś jego skutki są w pełni odwracalne. Takie miano otrzymują preparaty, które zabezpieczają przed ciążą na dłużej niż kilka dni, a płodność kobiety może powrócić w ciągu kilku tygodni po zaprzestaniu ich stosowania. Wiele kobiet ceni sobie plastry jako wygodny sposób na antykoncepcję, który daje im swobodę nie myślenia o antykoncepcji każdego dnia i chroni układ pokarmowy.

 

Skuteczność plastra antykoncepcyjnego

Skuteczność plastra antykoncepcyjnego jest oczywiście taka sama jak przy tradycyjnych pigułkach hormonalnych – preparat działa identycznie, nie trzeba jednak o nim codziennie pamiętać tak jak o tabletkach antykoncepcyjnych. Jest to bardzo wygodna metoda dla kobiet, które nie lubią rygoru jaki narzucają tradycyjne pigułki i którym trudno pamiętać o przyjęciu tabletki każdego dnia, a także dla kobiet, które zwyczajnie nie chcą poświęcać antykoncepcji więcej uwagi niż raz w tygodniu.

 

Zalety plastra antykoncepcyjnego

Zaletą plastrów jest niewątpliwie sposób dozowania hormonów do organizmu. Odbywa się to przez skórę, przez co zmniejszone zostaje ryzyko związane z zaburzeniami układu trawiennego. Głównymi korzyściami wynikającymi ze stosowania plastrów przede wszystkim:

  • Wysoka skuteczność 99%
  • Cotygodniowa aplikacja
  • Biegunki i wymioty nie mają wpływu na wchłanianie hormonów, dzięki czemu skuteczność antykoncepcyjna zostaje zachowana
  • Wchłanianie składników aktywnych nie zależy od przewodu pokarmowego i nie ma wpływu na żołądek i jelita.
  • Uwalnianie hormonów jest stopniowe i równomierne, dzięki czemu nie dochodzi do nagłych zmian stężenia substancji aktywnych we krwi, co minimalizuje wahania nastrojów.
  • Stosowanie plastrów jest porównywalne do tabletek z małą zawartością hormonów, dzięki czemu zmniejszone zostaje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, takich jak zmiana masy ciała czy spadek libido.

Jak zakupić plastry antykoncepcyjne przez internet?

1

Wybierz odpowiedni lek

Korzystając z naszego serwisu  dobierz leczenie odpowiadające twoim problemom medycznym

2

Skonsultuj się z lekarzem online

Lekarz uzyska podstawowe informacje na temat twojej historii medycznej

3

Lekarz wypisze receptę

Cały proces jest poufny i zajmuje zaledwie kilka minut

4

Dostarczymy lek do twojego domu

Apteka przekaże lek do ekspresowej wysyłki.