Autor:

Robert Iwaniak

Data ostatniej zmiany artykułu

20/12/2018

Plastry Evra

Hormonalne plastry antykoncepcyjne

Porównaj ceny w aptekach internetowych

 

 

W jaki sposób działają palstrty Evra?

Plastry antykoncepcyjne Evra  zwane są antykoncepcja nowej generacji, ze względu na nisko-hormonowy skład, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności.

 

    • Minimalne ryzyko wystąpienia działań ubocznych
    • Prawie 100%-owa ochrona przed ciążą
    • Zawierają norelgestromin (203mcg/dobę) i etynyloestradiol (34mcg/dobę)
    • Metoda ta jest niezwykle wygodna, gdyż o plastrach nie trzeba pamiętać każdego dnia. Zmienia się je tylko raz w tygodniu, co sprawia, że plastry Evra są o wiele mniej kłopotliwe niż tradycyjne pigułki antykoncepcyjne.

Plastry Evra działają dokładnie tak jak inne środki antykoncepcyjne z tą różnicą, że hormony przekazywane są do organizmu inną  przez skórę. Połączenie syntetycznego etynyloestradiolu i norelgestrominu, będących sztuczną wersją estrogenu i progestagenu, wpływa na naturalny cykl organizmu, zatrzymując owulację.
Hormony zawarte w plastrach zapobiegają ciąży, tłumiąc funkcje przysadki, co zatrzymuje rozwój i uwolnienie komórki jajowej w jajniku (owulacja). Progestagen również zapobiega przedostaniu się męskiego nasienia do jaja i zmianom w błonie śluzowej macicy

 

Kto może stosować plastry Evra?

Pacjentki od 18 roku życia, które odbyły konsultację online bądź wypełniły formularz.

 

Kto nie powinien stosować plastrów Evra?

Plastrów antykoncepcyjnych Evra  nie powinny stosować pacjentki  u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę, kobiety karmiące piersią, mające jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi,arytmię lub wady serca, po przebytym nowotworze piersi, chorujące na cukrzycę, mające problemy z nadciśnieniem tętniczym.

 

Plastry Evra a efekty uboczne

Tabletki antykoncepcyjne mogą wywoływać efekty uboczne, takie jak: bóle głowy, wahania wagi i nadwrażliwość/zwiększenie piersi.  Objawy są zwykle łagodne i zazwyczaj mijają gdy tylko organizm przyzwyczai się do hormonów. Jeśli skutki uboczne utrzymują się przez dłuższy czas to zaleca się konsultacje z lekarzem.

Jak kupić plastry Evra przez internet

Plastry Evra są odpowiednie do stosowania przez większość kobiet od 18 lat. Jak w przypadku wszystkich leków antykoncepcyjnych mogą powodować efekty uboczne, takie jak mdłości, zmiany wagi ciała, bóle głowy i nadwrażliwość piersi. Jednak zawarte w plastrach  hormony są zbilansowane w sposób, który nie powoduje powszechnych w przypadku innych leków antykoncepcyjnych, skutków ubocznych jak np. drastyczne wahania masy ciała, poza tym większość efektów ubocznych ustępuje gdy już organizm przyzwyczai się do hormonów. Jeżeli którykolwiek ze skutków ubocznych wystąpi należy skontaktować się z lekarzem. Skutki uboczne przy stosowaniu plastrów Evra zdarzają się bardzo rzadko. Jeśli występują, mają charakter bardzo łagodny i mijają, gdy tylko organizm przyzwyczai się do antykoncepcji hormonalnej.

 

Jak zakupić lek przez internet?

1

Wybierz odpowiedni lek 

Korzystając z naszego serwisu  dobierz leczenie odpowiadające twoim problemom medycznym 

2

Skonsultuj się z lekarzem online 

Lekarz uzyska podstawowe informacje na temat twojej historii medycznej

3

Lekarz wypisze receptę

Cały proces jest poufny i zajmuje zaledwie kilka minut

4

Dostarczymy lek do twojego domu

Apteka przekaże lek do ekspresowej wysyłki.

Cena plastrów Evra w aptekach internetowych z wysyłką 24 godziny w obszarze Uni Europejskiej

NASZ ZESPÓŁ

Współpracujemy z wyspecjalizowanym personelem farmaceutycznym, odpowiedzialnym za dostarczanie fachowych informacji.

Adam Miller - farmaceuta