(0)22 307 37 99 [email protected]

Leki na rzęsistkowicę bez recepty

Choroba Rzęsistka pochwowego

Rzęsistkowicą nazywa się pasożytniczą chorobę przenoszoną drogą płciową. Wywoływana jest ona przez rzęsistka pochwowego (Trichomonas vaginalis). Miejscem jego bytowania jest pochwa, dlatego też najczęściej diagnozowany jest u kobiet. Fakt ten nie wyklucza jednak występowania rzęsistkowicy u mężczyzn.  Wielkością komórki rzęsistka pochwowego przypominają leukocyty (ludzkie krwinki białe). Zakażenie pasożytem powoduje szybkie uszkodzenie nabłonka pochwy. 

Udostępnij

Co powoduje rzęsistkowicę?

Na samym początku warto zaznaczyć, że zarówno u kobiet jak i u mężczyzn choroba jest dość rzadko spotykana. Jej symptomy są bardzo podobne do wszystkich innych chorób w grupy tych przenoszonych drogą płciową. Na szczęście nas wszystkich rzęsistkowica jest całkowicie uleczalna poprzez antybiotykoterapię metronidazolem.

Rzęsistek pochwowy jest przekazywany drogą moczowo – płciową z nosiciela na osobę zdrową. Żeruje on w nabłonku pochwy bądź cewki moczowej nosiciela. Ze względu na swoje stosunkowo niewielkie rozmiary (wielkością przypomina ludzki leukocyt) w przypadku stosunków seksualnych bez zabezpieczeń jego przenoszenie jest niezwykle łatwe. Ważne jest więc aby przy każdym stosunku seksualnym stosować zabezpieczenia mechaniczne zapobiegające rozprzestrzenianiu się choroby. Ponadto warto wiedzieć, że rzęsistkowicą można się zarazić także poprzez używanie tego samego ręcznika, wspólne korzystanie z basenu czy jacuzzi bądź wspólne gorące kąpiele z nosicielem.

Jakie są objawy rzęsistkowicy?

W większości przypadków przebiega ona bezobjawowo. Jeżeli jednak mamy do czynienia z trudniejszą wersją choroby to pierwsze odczuwalne symptomy możemy odczuć dopiero po dwudziestu ośmiu dniach od momentu zakażenia.

Kobiety mogą doświadczyć stosunkowo nieprzyjemnych objawów: swędzenia, zapalenia pochwy oraz ogólnego dyskomfortu. Ponadto może się u nich pojawić ból podczas oddawania moczu oraz podczas stosunku. Nierzadko obserwowane są także cuchnące, żółto – zielone upławy z pochwy. Zainfekowani mężczyźni natomiast skarżą się na zwiększoną częstotliwość oddawania moczu (często uczucie bolesności). Ponadto, po ejakulacji może się u nich pojawić biała wydzielina wydobywająca się z cewki moczowej. Część z nich może także doświadczyć zapalenia napletka oraz bolesności i dyskomfortu podczas kontaktów seksualnych.

Czy należy leczyć Rzęsistkowicę?

Mimo tego, że rzęsistkowica bardzo często przebiega bez objawów nie należy jej lekceważyć. Jeżeli istnieje ryzyko zakażenia rzęsistkiem należy po każdym stosunku odbytym bez zabezpieczenia przeprowadzić specjalne testy, mające na celu stwierdzenie czy osoba została zainfekowana pasożytem. Nieleczona choroba może doprowadzić do przedwczesnych porodów, które są niebezpieczne zarówno dla matek jak i dla dzieci. Ponadto u kobiet może prowadzić do uszkodzenia nabłonka szyjki macicy, co zwiększa ryzyko infekcji w przyszłości. Mężczyźni nie lecząc rzęsistkowicy narażają się na trwałe uszkodzenia prostaty.

 

Jak zakupić lek na rzęsistkowicę przez internet?

1

Wybierz odpowiedni lek

Korzystając z naszego serwisu  dobierz leczenie odpowiadające twoim problemom medycznym

2

Skonsultuj się z lekarzem online

Lekarz uzyska podstawowe informacje na temat twojej historii medycznej

3

Lekarz wypisze receptę

Cały proces jest poufny i zajmuje zaledwie kilka minut

4

Dostarczymy lek do twojego domu

Apteka przekaże lek do ekspresowej wysyłki.