(0)22 307 37 99 [email protected]

Spedra bez recepty

Spedra bez recepty

Porównaj ceny w aptekach internetowych

 

 

Spedra to najnowszy środek na rynku leków stosowanych w przypadku problemów z erekcją. Jest dostępny w sprzedaży od 2014 roku. Inna nazwa leku to Stendra.

Czynnym składnikiem leku jest awanafil – substancja wspomagająca rozszerzanie naczyń krwionośnych, które doprowadzają krew do prącia, co w efekcie wspomaga osiągnięcie erekcji.

 

 

Stosowanie leku Spedra

Zaleca się przyjmowanie środka na 15-30 minut przed aktem seksualnym. Jedną tabletkę należy połknąć w całości i popić dużą ilością wody. Można ją zażyć w trakcie posiłku lub na czczo. Niewskazane jest jednak spożywanie soku z grejpfruta lub produktów o dużej zawartości tłuszczu przed i po zażyciu leku. Należy również zachować ostrożność pijąc alkohol – przyjęty w zbyt dużych ilościach nie sprzyja osiągnięciu wzwodu, przynosząc skutek wręcz odwrotny, a także osłabia działanie Spedry.

Na rynku lek dostępny jest w 3 różnych dawkach – po 50mg, 100mg oraz 200mg. Jeżeli przyjmowany jest on po raz pierwszy, zalecane jest sięgnąć po dawkę średnią – 100mg. W przypadku, gdy okaże się ona niewystrczająca, lekarz może przepisać silniejszą. Bez względu na to, jakiej dawki organizm potrzebuje, niewskazane jest stosowanie Spedry częściej, niż raz na dobę.

 

tabletka spedra bez recepty

Działanie substancji czynnej w leku Spedra

Substancją aktywną w leku Spedra jest awanafil – wspomaga ona rozszerzanie naczyń krwionośnych transportujących krew do ciała jamistego w prąciu. Sprzyja to wystąpieniu naturalnej reakcji tej części ciała, jaką jest wzwód. Nie jest to jednak niezależne od mężczyzny – osiągnięcie erekcji będzie możliwe jedynie na skutek oddziaływania bodźców erotycznych.

Szczegóły działania leku

Substancją czynną leku Spedra jest awanafil (avanafilum), który należy do grupy leków zwanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Jego działanie opiera się na blokowaniu działania enzymu fosfodiesterazy. Odpowiada on za rozkładanie substancji, która rozluźnia mięśnie tkanki gąbczastej w penisie, umożliwiając w ten sposób napływ krwi do prącia i wywołując erekcję. Substancja ta nazywa się cGMP i po stosunku rozkładana jest właśnie przez enzym fosfodiesterazy. Blokując działanie tego enzymu, lek Spedra hamuje rozkładanie się cGMP (substancji odpowiedzialnej za erekcję), co w rezultacie pozwala na otrzymanie trwalszego i mocniejszego wzwodu. Aby lek zadziałał, wciąż konieczna jest stymulacja seksualna.

Sprawdź inne leki na potencje

Naukowe dowody na działanie leku

Badania kliniczne nad lekiem Spedra, przeprowadzone na przestrzeni 12 tygodni, dowiodły jego wysokiej skuteczności. Z grupy 3400 mężczyzn, mających problem z potencją, stworzono 3 podgrupy osób reprezentujących różne stany zdrowia:

 • panowie po przebytej operacji prostaty, w efekcie której osiągnięcie erekcji było utrudnione
 • diabetycy
 • grupa ogólna o niesprecyzowanym typie dolegliwości

Osiągnięte rezultaty potwierdziły efektywność stosowania Spedry u większości mężczyzn biorących udział w badaniu.

Działania niepożądane podczas stosowana leku Spedra

Tak, jak w przypadku niemal wszystkich leków dostępnych w aptekach, również zażywanie Spedry może wiązać się z doświadczeniem skutków ubocznych. Najczęściej występujące, bo odnotowane u około 10% mężczyzn, to: bóle głowy, niedrożność nosa oraz uderzenia gorąca. Inne objawy, występujące z mniejszą częstotliwością, to: uczucie zmęczenia, problemy z zatokami, senność, zawroty głowy, przyspieszone bicie serca, zaburzenia widzenia, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, niestrawność, duszności oraz bóle pleców.
Niezmiernie rzadko występującymi działaniami niepożądanymi, które mogą wystąpić podczas stosowania leku, są m.in.: objawy grypopodobne, nadciśnienie, katar sienny, zatkany nos, dna moczanowa, bóle w klatce piersiowej, suchość ust, zgaga, biegunki, skurcze mięśni, świąd genitaliów, gorączka, tycie, krew w moczu, częstomocz, oraz wysypka. Aby zapoznać się z pełną listą możliwych działań niepożądanych, prosimy zapoznanie się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Przeciwwskazania do stosowanie leku Spedra

Nie należy stosować środka w przypadku poniższych sytuacji:

 • uczulenie na awanafil lub substancje pomocnicze wchodzące w skład leku
 • przyjmowanie nitratów (leków stosowanych w leczeniu choroby wieńcowej)
 • zażywanie leków stosowanych w leczeniu HIV lub AIDS
 • poważne schorzenia kardiologiczne
 • zwał serca lub udar mózgu przebyty w ciągu ostatnich 6 miesięcy
 • niedociśnienie lub nieleczone nadciśnienie
 • odczuwanie bólu w klatce piersiowej podczas stosunków
 • poważne choroby nerek lub wątroby
 • nietętnicza niedokrwienna neuropatia nerwu wzrokowego
 • Lek nie powinien być stosowany przez mężczyzn nie mających problemów z potencją oraz poniżej 18 roku życia.
 • Spedra nie może być stosowana przez kobiety.
 • Podczas konsultacji lekarskiej należy poinformować specjalistę o innych dolegliwościach, zwłaszcza takich jak:
 • priapizm (długotrwała, niekontrolowana erekcja)
 • problemy z sercem
 • białaczka
 • anemia sierpowata
 • choroba Peyroniego
 • zwłóknienie ciał jamistych
 • szpiczak mnogi

Jak kupić Spedrę przez Internet

Spedra jest dostępna wyłącznie na receptę. Podane na dole strony serwisy internetowe umożliwią bezpieczny zakup tabletek. Po odbyciu bezpłatnej  poufnej konsultacji online lekarz na podstawie historii przebytych chorób i stanu zdrowia pacjenta upewni się, czy kuracja może być bezpiecznie stosowana. Przy braku przeciwwskazań wystawi receptę. Recepta zostanie zrealizowana w ciągu 1-2 dni roboczych, zaś jeżeli lekarz z jakiś powodów nie wypisze recepty, pacjent nie ponosi żadnych kosztów finansowych.

Jak zakupić lek przez internet?

1

Wybierz odpowiedni lek

Korzystając z poniższego serwisu  dobierz leczenie odpowiadające twoim problemom medycznym

2

Skonsultuj się z lekarzem online

Lekarz uzyska podstawowe informacje na temat twojej historii medycznej

3

Lekarz wypisze receptę

Cały proces jest poufny i zajmuje zaledwie kilka minut

4

Lek zostanie dostarczony do Twojego domu

Apteka przekaże lek do ekspresowej wysyłki w dyskretnym opakowaniu

Cena Spedry w aptekach internetowych

z wysyłką 24 godziny w obszarze Uni Europejskiej