Simvastatin (Symwastatyna)

Kup Simvastatin aby obniżyć wysoki cholesterol bez wizyty u lekarza.

Simvastatin jest wysoce skutecznym lekiem w leczeniu wysokiego cholesterolu. Jest to rodzaj statyny, która obniża poziom cholesterolu we krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie wysoki poziom cholesterolu, ważne jest aby zmienić dietę i ćwiczyć regularnie. Simvastatin jest dostępny na zamówienie przez internet bez konieczności wizyty u lekarza z bezpłatną dostawą tego samego dnia lub dnia następnego.

  • Zmniejsza produkcję „złego” cholesterolu (LDL)
  • Skutecznie zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych
  • Generyczna wersja leku Zocor
  • Dostępny       w dawkach 10 mg, 20 mg, 40 mg i 80 mg.

Czym jest Simvastatin?simvastatin-l

Simvastatin jest lekiem używanym w obniżaniu poziomu cholesterolu i triglicerydów w organizmie. Zmniejszając wysoki cholesterol jednocześnie zmniejsza ryzyko rozwoju poważnych problemów zdrowotnych. Istnieje związek pomiędzy wysokim poziomem cholesterolu i glicerydów z zwiększonym ryzykiem choroby serca, udaru czy zawału serca. Dlatego jest to tak warze aby osoby z wysokim cholesterolem stosowały ten lek.

Tak jak wszystkie statyny, dla najlepszych rezultatów Simvastatin powinien być stosowany równolegle ze zdrową dietą i ćwiczeniami. Pacjenci z chorobą serca mogą również stosować Simvastatin w celu spowolnienia rozwoju choroby.

Środek ten należy do grupy leków znanej jako statyny lub inhibitory reduktazy HMG-CoA. Dostępny w dawkach 10 mg, 20 mg, 40 mg oraz 80 mg w paczkach po 84 tabletki.

Jak i gdzie powinno się przechowywać lek?

Po pierwsze, powinno się trzymać lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Lek powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej, między 5 a 30 stopni Celsjusza.

Ważne jest aby stale pamiętać o tym, że ten lek jak tak samo jak inne powinny być trzymane zdała od dzieci. Ponadto, nie dziel się receptą z innymi osobami; jedynie osoba wskazana na recepcie może stosować ten lek.

Jakie są korzyści?

Jeśli Simvastatin jest stosowany równolegle z zdrową dietą i ćwiczeniami, skutecznie obniża poziom LDL we krwi, nie zależnie od tego czy jego wysoki poziom jest uwarunkowany genetycznie czy stylem życia. Kiedy poziom „złego” cholesterolu jest obniżony, ryzyko wystąpienia problemów sercowo-naczyniowych, takie jak choroby serca, miażdżyca czy dusznica bolesna jest znacząco zredukowane.

Dowody wskazują również, że Simvastatin jest w stanie zmniejszyć ryzyko wystąpienia zawału serca i udaru u pacjentów z cukrzycą lub chorobą wieńcową.

Możesz zamówić Simvastatin przez internet po wypełnieniu konsultacji online. Konsultacja będzie rozpatrywana przez jednego z naszych lekarzy, w celu upewnienia się, że ten lek jest dla Ciebie odpowiedni.

Jak działa Simvastatin?

Cholesterol jest wytwarzany w wątrobie, ale może być również zawarty w spożywanych pokarmach. Lek ten obniża poziom cholesterolu zatrzymując enzym HMG-CoA, który występuje w wątrobie i odpowiada za kontrolowanie ilości wytwarzanego cholesterolu w organizmie. Kiedy enzym ten jest blokowany, wątroba wytwarza mniej cholesterolu. Dodatkowo, Simvastatin poprawia zdolność wątroby do absorbowania LDL z krwi, co obniża poziom „złego” cholesterolu we krwi.

Lek ten również podwyższa poziom HDL (z ang. High-density lipoprotein, czyli lipoproteina o wysokiej gęstości), znanego jako „dobry” cholesterol. Obniżają się również poziomy triglicerydu, należącego do innej grupy tłuszczów w organizmie.

Kto może kupić Simvastatin przez Internet?

Tabletki Simvastatin (simwastatyna) zaprojektowane są dla ludzi cierpiących na wysoki cholesterol, zagrożonych rozwinięciem choroby sercowo-naczyniowej. Jest to lek na receptę, nie jest więc odpowiedni dla wszystkich. Ważne jest, aby poinformować o wszystkich obecnych przypadłościach oraz przyjmowanych lekach podczas konsultacji medycznej, również tej online, jeżeli zdecydujesz się zakupić Simvastatin przez internet.

Lek może nie być odpowiedni dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, jak również osób przygotowujących się do operacji, lub regularnie spożywających alkohol. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby cierpiące na choroby serca, problemy z nerkami lub wątrobą, cukrzycę, niedoczynność tarczycy lub epilepsję. Przebyty udar mózgu lub zawał serca, tak samo jak hipercholesterolemia występująca w rodzinie mogą sprawić, że lek nie będzie odpowiedni dla danej osoby.

Prosimy wziąć pod uwagę, że ten lek jest dostępny tylko dla osób, którym został on przepisany.

Jak przyjmować Simvastatin?

Lek ten jest dostępny w różnych dawkach: 10mg, 20mg, 40mg oraz 80mg. Zazwyczaj kurację rozpoczyna się od niższych dawek, jednak o podawanej dozie decyduje lekarz na podstawie stanu zdrowia pacjenta. Lek ten powinien być zażywany tylko i wyłącznie z polecenia lekarza, co gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność leczenia.

Przed spożyciem leku zapoznaj się najpierw z ulotką dołączoną do opakowania. Ulotka jest również dostępna do pobrania na dole strony. Ulotka zawiera obszerną listę skutków ubocznych i interakcji. Poniżej znajdują się wytyczne jak przyjmować lek.

  • Dostępny jest w 4 dawkach; najprawdopodobniej początkowo zostanie przepisana niższa dawka.
  • Połknij tabletkę popijając szklanką wody.
  • Nie rozbijaj, nie rozgryzaj lub nie żuj leku
  • Zaleca się przyjmować lek wieczorami, gdyż wówczas cholesterol jest wytwarzany i przetwarzany.
  • Możesz przyjmować lek zarówno z jak i bez jedzenia.

Jakie są skutki uboczne?

Simvastatin uważany jest za lek bezpieczny, jeżeli stosowany jest z zalecenia lekarza i wg. jego wskazań. Jednak jest to środek na receptę, co nieodłącznie wiąże się z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Jeżeli skutki uboczne się pojawią, będą najprawdopodobniej łagodne i nie powinny trwać zbyt długo. Mogą obejmować łagodny ból mięśni lub stawów, nudności, zaparcia, bóle głowy, wysypkę, ból brzucha lub objawy przeziębienia, takie jak ból gardła lub zatkany nos.

Poważniejsze skutki uboczne są bardzo rzadkie i wymagają natychmiastowej opieki lekarskiej. Mogą to być silniejsze bóle mięśni, osłabienie lub niezwykła wrażliwość, a także ból lub pieczenie podczas oddawania moczu, trudności w oddychaniu, tymczasowa żółtaczka, zażółcenie białek oczu oraz silny ból brzucha.

 

Cena Simvastatinu w aptekach Internetowych: (kliknij aby sprawdzić)