(0)22 307 37 99 [email protected]

Leki na ureaplazmę bez recepty

Ureaplazma Urealyticum to bardzo znana infekcja bakteryjna która obecna jest nawet u 70% kobiet i mężczyzn. Mimo iż w większości przypadków choroba ta jest przekazywana w trakcie kontaktu seksualnego, Ureaplasma Urealyticum nie jest zawsze klasyfikowana jako choroba przenoszona drogą płciową. Czasami jest to po prostu infekcja bakteryjna.

Infekcja ta jest wysoko zaraźliwa i może rozprzestrzeniać się razem z krwią, śliną, igłą a nawet powietrzem. Wiele ludzi cierpiących na tę infekcję nie zauważa żadnych oznak tej choroby i nie jest świadoma, że ich organizm został zarażony.

Dostępne są dwa lekarstwa na zwalczenie ureaplasma urealyticum – Doksycyklina i Azytromycyna. Antybiotyki te zostały klinicznie potwierdzone na bardzo wysoka skuteczność w walce z infekcją, szybką łagodząc nieprzyjemne objawy choroby.

 

Udostępnij

Sprawdź leki na Ureaplazmę

Co warto wiedzieć o ureaplazmie

Ureaplasma urealyticum to choroba przenoszona drogą płciową, najczęściej w trakcie kontaktu seksualnego kiedy to nie została użyta prezerwatywa. Jest to bardzo popularna choroba, w której objawy zazwyczaj nie są zauważane dlatego też bardzo ważne jest aby się badać systematycznie lub kiedy pojawią się jakiekolwiek symptomy.

Ureaplasma urealyticum to mykoplazma narządów płciowych, która powstaje w obrębie dróg rodnych. Mimo iż najczęściej zostaje przekazana droga płciową, możliwe jest również zarażenie się przez ślinę, powietrze, igły i krew.

Jakie są przyczyny ureaplazmy?

Choroba ta jest wysoce zakaźną infekcją, która może być przenoszona na wiele róznych sposobów jak np. kontakt seksualny, transfuzja krwi, szczepienie, ślina czy też powietrze. W bardzo skrajnych przypadkach może byc również przekazana przez nos lub wydzieline z oka.

Odbywanie stosunku seksualnego bez mechanicznego zabezpieczenia tj.prezerwatywy zwiększa szanse na zarażenie się infekcją, szczególnie jeśli utrzymywane są kontakty seksualne z wieloma partnerami. Niezabezpieczony stosunek seksualny jest najczęstszą przyczyną zachorowań na Ureaplasma urealyticum.

Jakie są objawy infekcji bakterią ureaplasma urealyticum?

Zakażenie ureaplasma urealyticum w większości przypadków nie objawia się w żaden widoczny sposób. Z tego powodu wielu pacjentów nie jest świadomych obecności bakterii. Jedynie regularne poddawanie się testom na obecność chorób wenerycznych pozwala uzyskać pewność, że nie doszło do zakażenia.

Czasami zarażeniu mogą towarzyszyć takie objawy jak:

  • ból podczas oddawania moczu,
  • krwawienie
  • wycieki z cewki moczowej,
  • podwyższona temperatura,
  • bóle brzucha
  • podrażnienia prącia.

Niekiedy zakażenie ureaplasma urealyticum odkrywane jest dopiero po wystąpieniu poważniejszych powikłań zdrowotnych, na przykład zapalenia najądrza, zapalenia błon płodowych lub zapalenia cewki moczowej.

 

Czy ureaplasma urealyticum może prowadzić do powikłań?

Infekcja bakterią ureaplasma urealyticum może być bardzo łatwo wyleczona za pomocą odpowiedniej kuracji antybiotykowej. Sytuację komplikują jednak częste przypadki bezobjawowego przebiegu zakażenia, w wyniku którego nieświadomi choroby pacjenci nie podejmują odpowiedniego leczenia. Rozwój infekcji może doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, takich jak bezpłodność, nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej, zapalenie opon mózgowych, przedwczesny poród, poronienie, zapalenie błoń płodowych, zapalenie łożyska oraz zapalenie płuc. W rzadkich przypadkach infekcja może także objąć system nerwowy, stawy i mięśnie.

 

Jak zakupić leki na ureaplazmę przez internet?

1

Wybierz odpowiedni lek

Korzystając z naszego serwisu  dobierz leczenie odpowiadające twoim problemom medycznym

2

Skonsultuj się z lekarzem online

Lekarz uzyska podstawowe informacje na temat twojej historii medycznej

3

Lekarz wypisze receptę

Cały proces jest poufny i zajmuje zaledwie kilka minut

4

Dostarczymy lek do twojego domu

Apteka przekaże lek do ekspresowej wysyłki.