Zapalenie cewki moczowej

Leki na nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej

Nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej często nazywane też po prostu NGU, jest chorobą weneryczną, na którą cierpią przede wszystkim mężczyźni, choć niekiedy występuje też u kobiet. Najczęstszą przyczyną nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej jest nieleczona chlamydioza – bakteryjna choroba przenoszona drogą płciową. Zapalenie cewki moczowej u mężczyzn  może mieć także związek z dużą aktywnością seksualną oraz stosunkami bez ożycia prezerwatywy.

Objawy NGU

Większość osób z nierzeżączkowym zapaleniem cewki moczowej może nie zdawać sobie sprawy z obecności infekcji, ponieważ zwykle nie objawia się ona w widoczny sposób.

Mężczyźni dotknięci zapaleniem mogą jednak odczuwać ból i pieczenie cewki moczowej podczas oddawania moczu, a czubek penisa może być nieco podrażniony. Niepokojącym objawem może być też wydzielina z cewki moczowej, a także zwiększona potrzeba oddawania moczu.

U kobiet nie wystąpią widoczne objawy dopóki infekcja nie obejmie cewki moczowej, jajowodów i macicy, co może wywołać dyskomfort i  silny ból.

Jak leczyć NGU

Brak odpowiedniego leczenia zapalenia cewki moczowej może prowadzić do poważnych powikłań, nawet utraty płodności.  Warto wiedzieć, że  leczenie jest proste i odbywa się za pomocą antybiotyków takich jak Azytromycyna oraz Doksycyklina. Oba można w bezpieczny sposób zamówić online na naszej stronie.

Azytromycyna to:

  • Antybiotyk makrolidowy którego zadaniem jest zwalczanie  bakteryjne choroby weneryczne
  • Leczy chlamydię w kuracji 5-dniowej
  • Zapalenie cewki moczowej, mycoplasma i ureaplasma leczone są jednorazową dawką
  • leczenie rzeżączki odbywa się za pomocą jednej dawki  1000mg połączonej z dawką Cefiksymu

Azytromycyna to lek  hamujący rozwój bakterii, przez co umożliwia  organizmowi ich całkowite zwalczenie. Lek przenika  również do komórek bakteryjnych i oddziałuje  na funkcję ich wewnętrznego peptydu oraz produkcję białka, chroniąc zdrowe komórki przez zniszczeniem.
Kto nie powinien przyjmować leku
Pomimo iż azytromycyna jest lekiem ogólnie bezpiecznym w zwalczaniu infekcji przenoszonych drogą płciową, w przypadku niektórych schorzeń, do których należą choroby wątroby, choroby nerek, miastenia, arytmie serca, czy zespół długiego QT, należy unikać jego stosowania. Preparatu nie powinny również przyjmować kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Ponieważ Azithromycin może wchodzić w reakcję z niektórymi lekami, podczas konsultacji medycznej, należy poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych preparatach ziołowych oraz lekach sprzedawanych na receptę i bez recepty.

Doksycyklina (doxycyclinum) to antybiotyk używany do leczenia wielu bakteryjnych infekcji a także chorób wenerycznych.
Antybiotyk spowalnia namnażanie się bakterii lub pasożytów w organizmie, co pozwala systemowi immunologicznemu skutecznie zwalczyć infekcję, chroni też zdrowe komórki przed zaatakowaniem.

Jak zamówić leki bez recepty leczące zapalenie cewki moczowej:

Można bezpiecznie i dyskretnie zakupić leki drogą internetową. Przy składaniu zamówienia, każdy pacjent wypełnia krótki i poufny formularz konsultacji medycznej, który jest przesyłany prosto do naszych lekarzy. Na podstawie formularza konsultacji jeden z naszych lekarzy sprawdzi, czy środek może być bezpiecznie stosowany przez danego pacjenta i czy jest to odpowiedni lek na kłykciny w jego przypadku.